1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

BTC ve ETH Haftayı Kırmızıda Mı Kapatacak?

Kripto para piyasalarında, oldukça kötü başlayan Şubat ayının son haftasında, Çarşamba günü kripto para birimleri toparlanma işaretleri göstermiş olsa da bu sadece bir gün sürdü ve Çarşamba gününün ardından piyasalarda düşüşler devam etti. Geleneksel ekonomi piyasalarına göre, haftanın son işlem günü geldi ve başta lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) olmak üzere, piyasalarda düşüşler devam ediyor. Büyük bir tersine hareket olmazsa, kripto para piyasaları genel tabloda haftayı kırmızıda kapatacak gibi görünüyor.

BTC ve ETH Haftayı Kırmızıda Mı Kapatacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta ne yaşadıysa bu hafta adeta tersini yaşadı. Geçtiğimiz hafta içinde, Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketinin 1,5 milyar dolarlık yatırımı sonrasında ayaklanan Bitcoin, her gün rekorunu tazelemeyi başarmış ve hafta arasında rekorunu 58 bin doların üzerine çıkarmıştı. Ancak yeni haftanın açılışıyla birlikte, lider Bitcoin kazandığı değerleri geri vermeye başladı. Bu değer kayıpları Pazartesi ve Salı günü devam ettikten sonra piyasalarda bir endişe oluşurken, Bitcoin’in 45 bin doları test etmesi, özellikle de piyasalardaki deneyimsiz yatırımcıları endişelendirmişti. Ancak Çarşamba günü, Tether davasının sonuçlanması, Square ve MicroStrategy şirketlerinin Bitcoin yatırımı yaptığını açıklaması ile birlikte Bitcoin tekrar yükselişe geçerek 50 bin doların üzerini görmüştü. Fakat haftanın kalan günlerinde, Bitcoin ve beraberinde diğer kripto para birimlerinin büyük bir kısmı düşüşlerini sürdürdü. Büyük tersine bir hareket görülmezse, kripto paralar haftayı kırmızıda kapatacak gibi görünüyor.

Bitcoin Haftanın İlk 2 Günü Kazandıklarını Geri Veriyor

Haftanın ilk 2 gününde 13 bin dolarlık değer kaybı yaşayan ve ardından Çarşamba günü 6 bin dolarlık toparlanma yaşayan Bitcoin, Çarşamba günü kazandığı değerleri geri vermeye başladı ve yeniden 45 bin doları test ediyor. Bitcoin’de aşağı yönlü hareketlilik devam ederken, diğer altcoinlerin de Bitcoin’e ayak uydurduğu görülüyor. Yazım sırasında Bitcoin 46 bin 630 dolar seviyesinde işlem görüyor ve analistlere göre, bu düşüş trendinin sonlanması için Bitcoin’in 42 bin doları test etmesi gerekiyor.

Bitcoin İçin Kritik Seviye 42 Bin Dolar

Birçok analist, Bitcoin’in başlattığı rallinin devamını getirebilmesi için böyle bir geri çekilmenin gerekli ve sağlıklı olduğunu dile getiriyordu. Bitcoin’in tekrardan rallisini sürdürmesi içinse analistler 42 bin dolar seviyesini işaret ediyor. Bitcoin’in bu seviyeye kadar gerilemesi ve ardından yukarı yönlü net bir kırılma yaşaması, analistlere göre yeni bir ralliyi başlatabilir. Ancak analistlere göre, Bitcoin’in 42 bin dolar seviyesine çekilmemesi, ilerleye günlerde her zaman bir geri çekilme endişesi oluşturacak.

Bitcoin Geri Çekilirse Ethereum Ne Yapar?

Lider kripto para birimi Bitcoin’e paralel şekilde hareket eden lider altcoin Ethereum (ETH) da Bitcoin’in yaşadığı  geri çekilmelere ayak uydurdu ve 1.350 dolar seviyesine kadar geri çekildi. Analistler, rallinin devam edebilmesi için Bitcoin’in 42 bin dolara kadar fiyat düzeltmesi yaşaması gerektiğini ve Ethereum’un da buna paralel olarak 1.200 dolara kadar çekilebileceğini ifade ediyor. Analistlere göre bu olası geri çekilmeler, mancınık etkisi yaratabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir