1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. BTC ve SNX İçin Kritik Uyarı: Birisi Tükenme Birisi Sıçrama Belirtileri Gösteriyor!

BTC ve SNX İçin Kritik Uyarı: Birisi Tükenme Birisi Sıçrama Belirtileri Gösteriyor!

Fiyatı son yılın rekorunu kıran Bitcoin (BTC) için kritik uyarı geldi! Kripto istihbarat firması Santiment, BTC için ufukta bir satış gözüktüğüne dair gelen sinyallere dikkat çekere, gelebilecek düzeltme konusunda uyardı. Şirkete göre sinyaller BTC fiyatları için balon uyarısında bulunuyor! Değerlendirme raporunda Syntheix Token (SNX) özelinde gelişmelere de dikkat çeken Santiment, altcoin’de önemli bir potansiyel bulunduğuna dikkat çekiyor.

btc-ve-snx-icin-kritik-uyari

Popüler kripto istihbarat firması Santiment, Bitcoin ve Synthetix Token için beklentilerini paylaştı! BTC ve SNX özelinde şirket tarafından yapılan değerlendirmede Bitcoin için tükenme belirtilerinin gözlemlendiğine dikkat çekildi. SNX için sıçrama belirtilerine işaret eden Santiment, beklentilerini destekleyen önemli ölçüm sinyallerimi ise tek tek takipçileri ile paylaştı.

Ölçüm 1: Günlük Aktif Adresler ile Fiyat Farklılaşması

Santiment BTC için gerçekleştirdiği ilk ölçümde, bir varlığın fiyat hareketini belirli kripto para ile günlük bir zaman diliminde etkileşime giren  benzersiz kripto para adreslerinin karşılaştırılması şeklinde uygulanan günlük aktif adresler ile fiyat farklılaşması yöntemini kullandı. Ölçüme göre düzeltme sinyali algılanırken Santimen, “DAA Divergence modelinde art arda dokuz gün kırmızı bölge, fiyatların Ekim sonuna kadar 14.000 doların üzerine çıkarken benzersiz adreslerin gördüğü büyümeye kıyasla çok şişirildiğini gösteriyor. Şimdi, hızlı bir şekilde 13.400 dolara düşebilir. Bu da düşüşün başlangıcı olur. 2 Kasım, 1 yıldan uzun süredir düşüş gösteren tek fark oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

Ölçüm 2: MVRV Fırsat/Tehlike Bölgeleri

Tehlikeli bölgelerin belirlenerek satış noktaları ve fırsat bölgeleri için farklı zaman aralıklarında elde edilen ortalama al-sat (trade) getirilerine dayanan MVRV Fırsat/Tehlike Bölgeleri ölçüne göre Santiment, Bitcoin satın alanların kar elde etmeyi başarabileceğini söyledi. Santiment değerlendirmesinde, “Şu anda, %-79,6 ile Bitcoin, birçok BTC FOMO’cunun kötü zaman geçirmesini sağlayacak bir varlık gibi görünüyor.” dedi.

Ölçüm 3: Ağırlıklı Sosyal Duyarlılık

Twitter’da piyasa katılımcılarının duygusal değişimlerini ölçümleyen Ağırlık Sosyal Duyarlılık sonuçları ise platformun ölçümünün pozitif olduğunu gösteriyor. Sanılanın aksine ise bu ölçüm BTC için düşüş sinyali olarak değerlendiriliyor.

SNX Sıçrama Yapacak!

BTC özelinde düzeltme bekleyen Santimen, Synthetix Token (SNX) için bekleyen potansiyele işaret ediyor. Kripto istihbarat şirketine göre SNX yaşam belirtileri gösterirken, “25 Eylül’den bu yana dün SNX için en büyük yükseliş farkı yaşandı ve eğer altcoin’ler nihayet güneşli bir gün görebilirse, bu projenin bazı izole yükselişler görmesini bekleyin.” yorumunu almaya hak kazandı. Santiment ölçümlerinden MVRV Fırsa/Tehlike Bölgeleri metriği ise geride bıraktığımız hafta %30 düşüş kaydeden SNX için yükseliş derecesi verdi.

BTC Fiyatı 14.500 Doları Deniyor!

Haberin yazıldığı saatlerde ise Bitcoin fiyatı son 24 saatte %5,76’lık yükselişini koruyarak 14.482 dolar seviyesinden fiyatlanıyor. Alıcıların halen istekli olduğu BTC cephesinde ise 14.500 – 15.000 dolar seviyeleri hedeflenmeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap