1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

BTC Yoksa Bu Yatırım Varlıkları Var

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), piyasalarda en fazla işlem hacmine sahip kripto para birimi olarak bulunuyor. Öte yandan Bitcoin’in, sektöre sürüldüğü günden bu yana genel tabloda yükseliş eğiliminde oluşu, onu kripto para sektöründe yatırım varlığı olarak en önlere çıkarıyor. Ünlü ekonomi yazarı Robert Kiyosaki de bu konuda her zaman Bitcoin yatırımını destekleyen biri olarak, bu kez de ona göre Bitcoin’e alternatif olabilecek yatırım varlıklarını paylaştı.

BTC Yoksa Bu Yatırım Varlıkları Var

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Satoshi Nakamoto adlı yazılımcı tarafından 2009 yılında kripto para piyasalarına ilk sürülen kripto para birimi olarak, sektörde en fazla tercih edilen ve bu sebeple en fazla işlem hacmine sahip kripto para birimidir. Bu durum Bitcoin’in de kripto para piyasalarında en çok tercih edilen yatırım aracı olmasını sağlıyor. Ortaya çıktığı günden bu yana genel tabloda yükseliş gösteren lider kripto para birimi, her yatırım varlığında olduğu gibi zaman zaman düşüş hareketliliği de gösteriyor. Ancak bu sert düşüşlerde bile Bitcoin’in en sağlam yatırım varlıklarından birini olduğunu düşünen ve bunu her fırsatta paylaşan ünlü ekonomi yazarı Robert Kiyosaki, bu kez de Bitcoin’e yatırım yapamayan yatırımcılara, alternatif yatırım varlıkları hakkında tavsiyelerde bulundu. Amerika Birleşik Devletleri’nin en ünlü ekonomi yazarlarının başında gelen Robert Kiyosaki, lider kripto para biriminin 2020 yılının Mart ayında gördüğü 3 bin dolarlık dip seviyede, birçok ekonomistten farklı olarak yine de Bitcoin’e yatırım yapmanın kazançlı olacağını savunmuştu. Geçen süre içerisinde ünlü yazar, piyasada ne kadar haklı olduğunu göstermiş oldu.

Kiyosaki: “İyi ki Bitcoin Aldım”

Ünlü ekonomi yazarı öte yandan sadece Bitcoin değil, altın fiyatlarına dair de analizlerde bulunuyor. Kiyosaki’nin özellikle son dönemlerde yaptığı başarılı altın ve Bitcoin tahminleri, ünlü yazarın bu alandaki şöhretini de oldukça büyüttü. Sosyal medyada Twitter üzerinden tavsiye ve fiyat tahminlerinde bulunan Robert Kiyosaki, paylaşımlarına “İyi ki Bitcoin aldım” ifadeleri ile başladı. Bitcoin’in bir sonraki basamağının 50 bin dolar olduğunu dile getiren Robert Kiyosaki, bu kez paylaştığı tavsiyelerde Bitcoin alamayanlara, alternatif yatırım varlıkları sundu.

Bitcoin Yoksa, Gümüş Var

Robert Kiyoasaki, paylaşımlarında Bitcoin’in önümüzdeki yıla damga vuracağını iddia etti. Ünlü yazara göre lider kripto para birimi, 2021 yılında büyük bir yükseliş eğilimine girecek ve bu sebeple Bitcoin’in şu sıralar 20 bin dolar seviyesinin altında olması, yatırımcılara bir alım fırsatı doğuruyor. Ancak yine de bu fiyat seviyesinin birçok yatırımcı için yüksek olabileceğini ifade eden Kiyosaki, yatırımcılara Bitcoin’e alternatif olarak gümüş tavsiyesinde bulundu. Bu tavsiyesinde ise ünlü ekonomi yazarı, ABD’li siyasetçi Alexandria Ocasio Cortez’in imzaladığı ve “doğa dostu” olarak tanımlanan anlaşmadan destek aldığını belirtti.

Yazara Göre Gelecek Dönemde Bu Varlıklar Öne Çıkacak

Covid-19 salgını ile birlikte, reel ekonomi piyasalarında, değerli madenlere olan talep fazlasıyla artmıştı. Salgının getirdiği endişe ile birlikte birçok yatırımcı, riskten kaçmak için altın ve gümüş yatırımlarına yönelmişti. Ekonomi yazarı Robert Kiyosaki, bu değerli metaller ile Bitcoin’in gelecek dönemlerde daha da yükseleceğini ifade etti. Yazar, lider kripto para birimine alternatif olarak tavsiye ettiği gümüşün, geçmişte hiç olmadığı kadar öne çıkacağını ve bunun sebebinin de yapılan anlaşma olacağını savundu.

Yorum Yap