1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. BTC’deki Düşüş Altcoinleri Nasıl Etkiledi?

BTC’deki Düşüş Altcoinleri Nasıl Etkiledi?

Aralık ayının yaklaşık üçte birlik bölümü geride kaldı ve 2021 yılına üç haftadan daha az bir zaman kaldı. 2020 yılında, kripto para piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) önderliğinde, 2017 yılına benzer hareketlilikler gözlemlendi. Altcoinlerde de durum dalgalı bir grafik olarak seyretti. Birçok altcoinin yükselişe geçtiği 2020 yılında son durumlar ne ifade ediyor ve bu altcoinlerin önümüzdeki yıla nasıl giriş yapacağı merak ediliyor.

featured

Birçok kripto para piyasası analistine göre Bitcoin (BTC) için yeni bir üst seviye yoklaması yaklaşıyor. Lider kripto para birimi dün 17 bin 800 dolar seviyesine kadar çekilmişti ve BTC 2017 yılından sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesini test ettiği günden hemen önce 16 bin 200 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bu durum, yeni bir yoklamanın habercisi olabilir. Kasım ayının sonlarında gözlenen grafiğin bir benzerinin oluşması için koşullar uygun görünüyor ve birçok analist, böyle bir geri çekilmede 19 bin 900 dolarlık direnç bölgesini işaret ediyor. Fakat bu durum 27 Kasım tarihindeki gibi gerçekleşmeyebilir ve BTC yatay seyredebilir. Öte yandan Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Chainlink (LINK) gibi altcoinlerde de bu süre içerisinde dinamik grafikler gözlemlendi. Bitcoin’in son 2 haftada gösterdiği performans, altoinleri de etkiledi.

Ethereum (ETH), BTC Takibini Sürdürüyor

Ethereum (ETH) fiyatı 4 Aralık tarihindeki ETH 2.0 güncellemesi sırasında, büyük bir mücadele sonrası üzerine çıktığı 600 dolar seviyesinin altına gerilemişti. Yaklaşık bir haftadır iyileşme hareketleri sergileyen lider altcoinde, devam eden yükselme eğilimi ETH için 600 dolarlık direnç bölgesinde bir kırılma meydana getirebilir. Böyle bir kırılma gerçekleşirse, ETH bu direnç bölgesinin üzerinde hareketliliğine devam edebilir. Öte yandan aşağıda ise ETH için oluşan destek bölgesi 545 dolar seviyesine işaret ediyor. Bu bölgede yaşanabilecek olan bir kırılma ise ETH için işleri daha kötüye götürebilir ve lider altcoin bu seviyenin altında fiyat sıkışıklığı yaşayabilir. Öte yandan Ethereum, Bitcoin’deki hareketliliği yakından takibe devam ediyor ve 600 dolar seviyesinin hemen altında 595 dolar seviyesinde güne başladı. Kripto para kullanıcıları, bu seviyenin üzerinde yaşanabilecek bir kırılma için bekliyor.

Litecoin (LTC) Yeni Destek Bölgesi Belirledi

Litecoin (LTC) fiyatında ise kısa vadede ayı koşuları, boğa koşularının önüne geçti. LTC fiyatı son bir gün içinde 80 dolar seviyesindeki destek bölgesinde güç kaybetti ve ayı koşusu LTC fiyatını 72,15 dolar seviyesine kadar çekti. Bu düşüşle birlikte LTC fiyatındaki 80 dolarlık destek bölgesi de 73,5 dolar seviyesine çekilmiş oldu. LTC’nin bu bölgede yaşayacağı bir kırılma, altcoini yeniden 80 dolar bölgesini aşmaya zorlayabilir. LTC için boğa koşularının başlaması, altcoin için bir geri dönüş mesajı veriyor olabilir. İlerleyen günlerde Litecoin’in nasıl bir hareket izleyeceği bekleniyor.

Chainlink (LINK) 2 Haftanın En Düşük Seviyesinde

Chainlink (LINK) fiyatlarında işler son iki haftada kötü devam etti. LINK, 26 Kasım tarihinden bugüne kadarki en düşük seviyesi olan 11,22 dolar seviyesine kadar çekildi. Fakat LINK fiyatlarını bu bölgeye kadar çeken satışlar, fiyatlar üzerinde yeterli baskınlığı henüz kuramadı ve LINK hala kripto para sektöründe, piyasa değeri bakımında yedinci büyük kripto para birimi konumunda bulunuyor. LINK fiyatları öte yandan bir günlük grafikte, %7’nin de üzerinde değer kaybetti. İki haftalık grafikte ise LINK’in 11,22 dolar seviyesine kadar gerilemesine sebep olan düşüş oranı %12 civarında görünüyor.

Yorum Yap