1. Anasayfa
  2. Bitcoin

BTC’deki Volatilite Düşüş Habercisi Mi, Alım Fırsatı Mı?

Lider Kripto para birimi Bitcoin (BTC), dönem dönem kırdığı rekorlarla ve gösterdiği değer artışları ile göz dolduruyor olsa da bu rekor hareketliliklerinden sonra gösterdiği sert volatilite ile yatırımcılarını endişelendirebiliyor. Bu gibi durumlarda yatırımcılar dikkatine analist yorumlarına ve değerlendirmelerine çeviriyor. Bitcoin’in son 24 saat içinde yaşadığı değer kaybı ve hemen arkasından tekrar değer kazanması üzerine, başarılı analist Josh Rager hangi noktalardan Bitcoin ile Ethereum (ETH) aldığını açıkladı.

BTC’deki Volatilite Düşüş Habercisi Mi, Alım Fırsatı Mı?

Kripto para piyasalarında, Lider Kripto para birimi Bitcoin (BTC), gösterdiği değer artışları ve kırdığı rekorlar ile genel olarak Kripto para piyasalarının ve kendisinin popüleritesini artırmayı başarıyor. Bununla birlikte geleneksel ekonomi piyasalarından da yatırımcılar kripto para piyasalarına yönelim gösterebiliyor. Özellikle yılbaşından sonra Bitcoin, üst üste kırdığı rekorlarla yine bu popülarite seviyesini oldukça üst noktalara çıkarmayı başardı fakat Bitcoin her rekor hareketinden sonra bir fiyat düzeltmesi yaşadı ve belli oranlarda değer kaybetti. Bu değer kayıpları sonrasında yatırımcılar bu durumun daha büyük oranlı bir değer kaybının işaretçisi mi, yoksa bu düşüşlerin bir alım fırsatı mı olduğunu düşünmeye başladı. Son olarak Bitcoin yeni hafta başında kırdığı son rekordan sonra yine bir fiyat düzeltmesi yaşadı ve 40.000 dolar seviyelerinden 30.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu fiyat düzeltmesinden sonra Kripto para piyasalarında, yaptığı analizler ile şöhret yakalamış olan Josh Rager, hangi noktalardan Bitcoin ve Ethereum (ETH) aldığını açıkladı.

Analist Alım Yaptığı Seviyeleri Açıkladı

Başarılı analist Josh Rager, Bitcoin öncülüğünde piyasalarda başlayan volatiliteden sonra, Twitter üzerinden yatırımcılara çeşitli açıklamalarda bulundu. Rager Bitcoin fiyatının 30 bin dolar seviyelerine kadar düşmesi ile birlikte deneme alımları yaptığını söyledi. Rager bu fiyat hareketliliklerinde, 31 bin 150 dolar seviyesinden bir miktar Bitcoin ve 970 dolar seviyesinden de bir miktar Ethereum aldığını açıkladı. Başarılı analist kendisinin alım yaptığı bu seviyelerin hala dip noktalar olmadığını, fiyatların daha da fazla düşebileceğini belirtti. Fakat analiste göre hem Bitcoin’den hem de Ethereum’dan kazanç sağlamak için en dip seviyelerin yakalanmasına gerek yok. Öte yandan analist, haklı çıktı ve alım yaptığı seviyelerden dakikalar sonra büyük oranda kazanç elde etti.

Rager, 2018 Şubat’ın Tekrarlanmayacağını İddia Etti

Kripto para piyasalarında Lider Bitcoin öncülüğünde yaşanan bu değer kayıpları yatırımcılara 2018 yılının Şubat ayını hatırlattı. O dönemde de benzer fiyat hareketlilikleri görülmüş ve ardından büyük bir düşüş trendi başlamıştı. Bir Twitter kullanıcısı da analiste o dönemi hatırlattı. Rager ise yatırımcıya verdiği cevapta bu düşüşlerin o dönemdeki gibi olmayacağını ve daha kısa süreceğini öne sürdü. Analiste göre ayılar piyasayı birkaç hafta daha ele geçirebilir fakat ilerleyen aylarda daha fazla yükseliş yaşanacak.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatları

Son 24 saatte yaşanan hareketlilikler ile birlikte Bitcoin 40.000 dolar seviyelerinden 30.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ardından Bitcoin yeniden bir değer artışı yaşayarak 35.000 dolar seviyelerine kadar çıktı. Bitcoin yazım sırasında 35 bin 668 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bir diğer yandan Ethereum ise aynı dönemde yaşadığı düşüşle, 970 dolar seviyelerine kadar geriledi fakat yeniden bir değer artışıyla fiyatını 1.000 doların üzerine çıkarmayı başardı. Yazım sırasında Ethereum 1.123 dolar seviyesinde işlem görüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir