1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. BTC’den Yıl İçinde Yüzde 300’lük Zirve Hamlesi!

BTC’den Yıl İçinde Yüzde 300’lük Zirve Hamlesi!

Bitcoin 2020 yılının tarihi zirvesine ulaştı! 12 Kasım’da 16 bin dolar seviyesini aşmak için birçok girişimde bulunan BTC’nin fiyatı 16 bin 150 dolar ile zirve yaparak yeni bir yıllık zirve oluşturdu. BTC’nin Kasım ayında oturduğu yıllık zirvesi ile Mart ayında bulunduğu en düşük seviye arasındaki oran farkı yüzde 300’ün üzerinde!

BTC’den Yıl İçinde Yüzde 300’lük Zirve Hamlesi!

Bitcoin (BTC) 12 Kasım’da 16 bin dolar direncini kırmak için birçok girişimde bulundu. Bu girişimler olumlu sonuç verdi ve Bitcoin, 16 bin 150 dolara tırmanarak yeni bir yıllık zirve oluşturdu. 2020 yılı içindeki en düşük seviyesini Mart ayında 3 bin 800 dolarile gören BTC, yaklaşık sekiz ay sonra %300’ün üzerinde inanılmaz bir artış göstermiş oldu. Ünlü analist Michael Van de Poppe, Cointelgraph’ta yaptığı yorumları paylaştı ve bunun oldukça etkileyici bir ivme olduğunu açıkladı.

Stan Druckenmiller Bile Bu Hafta BTC Aldığını Kabul Etti

Dijital altın” gemisine binen bir başka büyük isim olan Stan Druckenmiller bile; bu hafta Bitcoin satın aldığını kabul etti ve Bitcoin’in, altından daha iyi bir performans göstermesini beklediğini söyledi. Öte yandan; bu gibi coşkulu ivmelenme göz önünde bulundurulduğunda, yukarı yönlü bir devamlılık garanti edilebilir mi, bilinmiyor. Korku ve Açgözlülük Endeksi rekor seviyelere ulaşmış durumda ve kısa vadede neredeyse kaçınılmaz bir düzeltme uyguluyor.

İlk Kez 16 Bin Dolarlık Seviyede Direnç Bölgesi Oluşturuyor

Ünlü analist Michael Van de Poppe, Bitcoin fiyatı ile ilgili analizlerini açıkladı. Poppe’nin analizlerine göre; BTC yaklaşık üç yıldır, ilk kez 16 bin dolarlık seviyede bir direnç bölgesi oluşturuyor. Yaklaşık üç yıl önce BTC fiyatı 16 bin dolar seviyelerinde reddedilmişti. Bunun yanı sıra; ünlü analiste göre; altıncı yeşil haftalık mum, şu sıralar oluşmakta ve bu kesinlikle bir yükselişe işaret.

Öte yandan; mevcut fiyatın altındaki birçok seviye, haftalık zaman diliminde test edilmemiştir. Yeni bir döngü oluşturmak için, yeni test alanları olarak önceki direnç seviyelerinin geriye dönük test edilmesi yöntemi, sağlıklı bir yol olarak görünüyor. Ünlü analiste göre; test örneğin 12 bin dolarlık seviyede gerçekleşmedi. Buradan yola çıkarak, bu durum traderların izlemesi gereken bir bölge. Çünkü bu bölge kritik bir pivot alanı olabilir.

15 Bin 600 Doların Üzerinde Potansiyel Bir Kırılma

Ünlü analist Michael Van de Poppe’a göre; günlük zaman aralığı, 15 bin 600 doların üzerinde potansiyel bir kırılma olduğunu gösteriyor. Bu gibi bir kırılma büyük ihtimalle büyük bir hacimle gerçekleşecek ve bu da büyük bir gücü gösterecektir. Mevcut kırılma hacmi yetersiz fakat potansiyel biri düşüş sapması ve bu seviyede bir üst yapı oluşturuyor. Buna göre; BTC fiyatı aşağı doğru kırılır ve 15 bin 600 dolar seviyesindeki bölgesini kaybederse; daha fazla düzeltme kaçınılmaz olarak görünüyor.

Günlük Zaman Diliminde İzlenecek Seviyeler

Ayrıca ünlü analist, daha fazla düzeltme olduğu takdirde günlük zaman diliminde izlenecek seviyelerin 14 bin 100, 13 bin 100 ve 11 bin 600 – 12 bin dolarlık alan olduğunu söylüyor. Günlük zaman dilimi haricinde, 11 bin 600 – 12 bin dolarlık bölge ise haftalık çizelgede potansiyel bir destek alanı durumunda.

Yorum Yap

Yorum Yap