1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

BTC’nin Gölgesinde Yükselen Bir Altcoin: KSM

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kısa aralıklarla rekor tazelemeye devam ettikçe, herkesin ilgisini de her seferinde üzerinde toplamayı başarıyor. Peş peşe gelen rekorlar, kurumsal şirketlerin Bitcoin yatırımlarını açıklaması derken artan Bitcoin ilgisinin gölgesinde, bir altcoin gösterdiği muazzam performans ile dikkatleri çekmeyi başardı. O altcoin özellikle son 24 saatte gösterdiği yükseliş performansı ile son 1 yılda 50 kattan fazla değerlendi.

BTC’nin Gölgesinde Yükselen Bir Altcoin: KSM

Kripto para piyasalarında, tüm ilgi haliyle rekor tazeleyen Bitcoin’in (BTC) üzerinde toplandı. Yaklaşık iki hafta önce şaşırtıcı bir derecede yükseliş gösteren Bitcoin, kendisi için gösterilen direnç bölgelerini bir bir kırarak fiyatını 28 bin 500 doların üzerine kadar çıkarmayı başardı. Bunun dışında kurumsal şirketlerin ve büyük yatırımcıların peş peşe Bitcoin yatırımlarını açıklaması da artan ilginin boyutunu inanılmaz seviyelere getirdi. Tüm kripto para piyasalarında günlerdir en sıcak gündem haline gelen Bitcoin, adından söz ettirmeye devam ederken, Kusama (KSM) fiyatı tekrardan 60 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Kusama’nın sadece 1 yıl önceki fiyatı ise 1,20 dolar seviyesindeydi. Bu artış Kusama için 50 kattan bir artış anlamına geliyor. KSM özellikle son 24 saatte yaptığı yükseliş atağı ile kendisi adına tüm zamanların en yüksek seviyesine yeniden çok yaklaşarak, Bitcoin üzerinde toplanan ilginin bir kısmını kendi üzerine çekmeyi başardı.

Kusama’nın Değeri Son 24 Saatte %10 Arttı

Kusama (KSM) sadece bir yıl önce 1,20 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Salgının beslediği kripto para piyasalarından o da payını aldı ve bu süreçte inanılmaz bir değer artışı gösterdi. Bununla birlikte altcoin Eylül ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65,14 dolara kadar yükseldi. Bu seviyenin ardından gerilemeler yaşayan KSM, daha sonra tekrar hafif hareketli yükseliş eğilimine girdi. Bugün itibariyle ise Kusama son 24 saatte %10 oranında değerini artırarak yeniden 60 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. 60 dolarlık direncin ardından 64 dolar seviyesine kadar çıkan KSM, daha sonra 65 dolar seviyesinde bir reddetme ile karşılaştı ve 61 dolar seviyesine kadar geriledi. Fakat altcoin hala 60 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde değerini korumayı başarıyor.

Kusama (KSM) Hangi Borsalarda İşlem Görür? Ne Kadar Büyüktür?

Kusama kripto para piyasalarında, en büyük coinler arasında ilk 50’de bulunuyor. Bu listede 47. sırada olan KSM, 560 milyon dolarlık bir piyasa değerine ve 129,5 milyon dolarlık bir ticaret hacmine sahip. Ayrıca yeniden popüler hale gelen KSM; Binance, OKEx, Kraken, Huobi, KuCoin ve Hotbit gibi önemli kripto para borsalarında, 50’den fazla paritede işleme alınıyor.

Kusama Nasıl Ortaya Çıktı? Nedir?

Kusama (KSM), Parity Technologies tarafından geliştirilen ve kullanıcılarına hız konusunda büyük avantajlı hizmet veren, bir blockchain platformudur. Aynı zamanda Polkadot (DOT) geliştiricileri tarafından geliştirilen KSM’nin yaratıcısı, Ethereum’un (ETH) kurucu ortaklarından biri olan Gavin Wood’tur. Kusama (KSM), kendisinin Polkadot’un (DOT) kuzeni olarak tanımlar.

Yorum Yap