1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri Merak Edilenleri Anlattı

Geçtiğimiz hafta, kripto para piyasaları için unutulmaz bir hafta olarak kaydedildi. Zira geçen hafta, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru gösterdiği hareketlilikte 3 bin 700 dolar birden değer kaybederek piyasalarda bir karmaşa yarattı ve bu karmaşada birçok kripto para borsası hizmet vermeyi durdurdu. Kilitlenen borsalara, yurtiçi piyasalarından BtcTurk de eklenmişti ve BtcTurk kullanıcıları, duruma adeta isyan etmişti. Aradan geçen 1 haftadan sonra BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, katıldığı programda çeşitli açıklamalarda bulundu.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri Merak Edilenleri Anlattı

Yılbaşı öncesinde, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) müthiş bir ralli başlatarak, ilk olarak 16 Aralık tarihinde uzun bir süredir beklenen 20 bin dolar barajını kırdı geçti. Daha sonra rekor koşularına devam eden Bitcoin, hız kesmeden her yeni günde yeni bir rekora ulaştı. Yılbaşı öncesinde hedefine 30 bin dolar seviyesini koyan Bitcoin, daha sonra bu seviyeyi de aşarak geçen zaman içinde tüm zamanların en yüksek seviyesini 42 bin dolar seviyesine kadar çıkarmayı başardı. Fakat Bitcoin için bu rekor hareketliliği biraz sancılı oldu. Özellikle geçtiğimiz hafta Bitcoin, henüz bu seviylere ulaşmadan önce hedefine koyduğu 40 bin dolar seviyesine ulaşarak, yine müthiş bir başarıya imza atmıştı. Fakat bu aşamadan hemen sonra BTC, büyük bir geri çekilme yaşayarak 3 bin 700 dolar birden değer kaybetmişti. Bununla birlikte kısa süre içinde kripto para piyasalarında bir endişe başlamış ve yatırımcılar, BTC’de geri çekilme yapmak istemişti. Ancak Coinbase ve Binance gibi dünyanın en büyük kripto para borsalarının da içinde olduğu birçok borsa, o anlarda hizmet vermeyi durdurmuştu. Bu durum birçok yatırımcının ciddi kayıplar yaşamasına neden oldu. Aynı durumdan yerli kripto para borsası BtcTurk kullanıcıları da nasibini almıştı ve bu hafta BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, katıldığı programda BtcTurk ile ilgili çeşitli açıklamalar yaptı.

Özgür Güneri, Para Gündemi’nde Ebru Baki ile Bir Araya Geldi

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Habertürk’teki Para Gündemi programına konuk oldu. 14 Ocak tarihinde gerçekleştirilen programda Güneri, Ebru Baki ile bir araya gelerek merak edilenleri anlattı. Güneri, programda özellikle de geçtiğimiz hafta yaşanan aksaklık sonrası gelen şikayetlerin üzerinde durdu. Öte yandan Güneri, kripto varlık fiyatlarından ve regülasyonlardan da söz etti.

CEO 2021’de İlginin Daha da Artacağını Düşünüyor

Özgür Güneri, programda ayrıca BtcTurk de dahil olmak üzere, yurtiçindeki artan kripto varlık ilgisine dikkat çekti. Güneri, Google’da yapılan “Bitcoin” ve “Ethereum” aramalarının hacim olarak rekor seviyelere ulaştığını ve bunun da kripto varlıklara olan talebe yansıdığını belirtti. Güneri, BtcTurk borsasının 2020 yılında yaptığı üye alımlarından çok daha fazlasını 2021 yılında yapacaklarını dile getirdi.

Güneri: “Borsa İstanbul Gibi Sorunumuz Yok, Hafta Sonları Bakım Yapmıyoruz”

Ocak ayında yerli kripto para borsalarının ticaret hacminin 1 milyar doları geçtiğini vurgulayan Güneri, artan yoğunluğun ölçekleme sorunlarına da yol açtığını ifade etti. Güneri, bu yoğunluğun yanı sıra kripto para borsalarının geleneksel borsaların aksine, 7/24 işlem vermesinden de kaynaklandığını dile getirdi. Güneri ayrıca, Borsa İstanbul gibi gün sorunlarının olmadığını ve hafta sonları bakım yapmadıklarını da belirtti.

Yorum Yap