1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. BtcTurk’ten Kullanıcılarına Yeni Hizmet

BtcTurk’ten Kullanıcılarına Yeni Hizmet

Türkiye’nin en büyük kripto para borsası BtcTurk kullanıcılarına yeni hizmet sunacağını açıkladı. BtcTurk borsasının pazarlama direktörü Eda Elif Özbek katılığı podcast yayınında yeni kart hizmetini açıkladı. Özbek BtcTurk Pro kullanıcılarının artık gündelik hayatta kullanabilecekleri bir karta sahip olacaklarını açıkladı.

BtcTurk'ten Kullanıcılarına Yeni Hizmet

Türkiye’nin ilk ve piyasa hacmi en geniş kripto para borsası olan BtcTurk, kullanıcılarına yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. BtcTurk kullanıcılarına günlük hayatta alışverişlerde kullanabilecekleri bir kart vereceğini açıkladı.

BtcTurk borsasının pazarlama direktörü Eda Elif Özbek geçtiğimiz günlerde “Bitcoin 2140” isimli podcast yayınına katıldı. Özbek yayında BtcTurk’un kullanıcılarına sunacağı yeni kart hizmetini açıkladı. Eda Elif Özbek yayında BtcTurk Pro kullanıcılarının ilgisini çekecek yeni hizmetleri platformlarına eklemeye devam ettiklerini ve yakında BtcTurk Pro kullanıcılarının alışverişlerde kullanabilecekleri bir karta sahip olacaklarını açıkladı. Özbek kartın resmi duyurusunun önümüzdeki günler yapılacağını da açıklayarak bu kartın Türkiye’de Bitcoin ve diğer altcoinlerin benimsenmesi ve kullanımının artması için önemli bir adım olacağını da söyledi.

BtcTurk Ödeme Kartı Verecek

Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan BtcTurk’un BtcTurk kullanıcılarına sunacağı yeni kart hizmeti merakla beklendi. Kripto para kullanımının oldukça gelişmiş olduğu ABD gibi ülkelerde hemen hemen büyün borsaların sahip olduğu kart hizmetinin Türkiye’de de yaygınlaşacak olması kripto para sektörüne büyük avantaj sağlayacak.

Kripto para sektörünün gündelik yaşam ile bağlarının kurulmasına yönelik bir adım olan kart hizmeti Türkiye’de kripto paraya karşı oluşan önyargının kırılması noktasında da oldukça işlevsel olacak. BtcTurk’un sunacağı kart hizmetinin ayrıntıları ise başta BtcTurk Pro kullanıcıları olmak üzere herkes tarafından merak edildi. Borsanın yakın zamanda resmi duyurusunu gerçekleştirmesi beklenen kartın sahip olacağı özellikler şimdiden merak edilmeye başlandı.

Kripto Para İle Ödeme Yapılabilecek Mi?

BtcTurk’un sunduğu kart hizmeti ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri kripto paraların gündelik hayatta ve alışverişlerde kullanımının mümkün olup olmayacağı. Resmi duyurusu henüz yapılamayan kartın kullanımı ile ilgili pazarlama direktörü Ede Elif Öztürk, TL cinsindeki paraların kullanılabileceğini söyledi. Yani BtcTurk’un yeni kart hizmetinde kripto paraların harcanması mümkün olmayacak. Bununla beraber BtcTurk platformunun kripto parayı anında Türk Lirasına çevirme gibi bir avantajı bulunuyor. Yani BtcTurk Pro kullanıcıları TL bakiyelerinin olmaması durumunda kripto paralarını Türk Lirası’na çevirerek alışverişler de kullanabilecekler.

BtcTurk’e Yeni Altcoin Mi Geliyor?

Eda Elif Özbek’in podcast yayınında dikkat çeken açıklamalarında biri de platforma yeni eklenecek altcoin haberini vermesi olmuştu. Bilindiği gibi BtcTurk her geçen gün bünyesindeki kripto para birimlerini arttırmaya devam ediyor. En son Cardano’yu bünyesine alan BtcTurk’e Palkadot’un da geleceği açıklandı. Eda Elif Özbek, Tron ve Cardano’dan sonra Palkadot’u da beklediklerini açıkladı. Yeni altcoin’in ne zaman platformda aktif olacağı ise henüz belli değil.

Yorum Yap

Yorum Yap