1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Bu Haber LTC – XRP Mücadelesini Doğrudan Etkileyebilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ripple’a dava açana kadar, XRP kripto para piyasalarında eşsiz bir ralli içerisindeydi ve geçtiğimiz Kasım ayından bu yana değer artışını kademeli olarak sürdürüyordu. Fakat açılan dava sonrası en büyük kripto paralar arasında önce dördüncülüğe gerileyen XRP, kısa süreliğine de olsa buradaki konumunu Litecoin’e (LTC) kaptırmıştı. XRP listedeki eski konumunu geri aldı fakat LTC adına gelen bir haber, listedeki yerleri tekrar değiştirebilir.

Bu Haber LTC – XRP Mücadelesini Doğrudan Etkileyebilir

Kripto para piyasaları, geçtiğimiz yılın son çeyreğinden bu yana, ilginç gelişmelere sahne oluyor. Bitcoin’in (BTC) rekor hareketlilikleri ile birlikte ayaklanan kripto para piyasalarında XRP, dava şokuyla gerilemeye başlamıştı. Bu dava öncesinde ise XRP, Kasım ayında duyurulan airdrop müjdesi ile birlikte, uzun zamandır uzak kaldığı üçüncülük sırasına da tekrar yerleşmişti. XRP sahiplerine, SPARK airdrop uygulaması ile Flare Networks (FLR) dağıtılacağı açıklanmıştı ve bununla birlikte XRP fiyatlarında airdrop uygulamasına kadar kayda değer bir artış yaşanmıştı. Her şey o dönemde XRP için gayet iyi giderken, bu kez SEC – Ripple davası gündeme geldi ve davanın duyurulması ile birlikte XRP için kabus günleri başladı. Dava öncesinde, airdrop haberi ile birlikte kripto para piyasalarında en büyük üçüncü kripto varlık konumuna kadar yükselen XRP, bu haberle birlikte listede önce dördüncülüğe gerilemiş, ardından gelen delist haberleri ile birlikte bu konumunu da Litecoin’e (LTC) kaptırmıştı. Burada dördüncülük mücadelesi devam ederken, XRP delist haberleri kesildi ve toplu XRP satışları minimum seviyeye indi. Bununla birlikte XRP yeniden dördüncülüğü ele geçirdi. Fakat Litecoin, gelen haber ile birlikte yeniden dördüncülüğü ele geçirebilir.

Flare Networks İçin Sırada Litecoin Var

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Flare Networks (FLR) tokeni için yapılacak olan airdrop uygulamasına Ripple destek vereceğini açıklamıştı ve bununla birlikte XRP fiyatlarında gözle görülür bir artış yaşanmıştı. Ethereum (ETH) ağının akıllı sözleşme özelliğini XRP Ledger için sağlamayı ve iki ağ arasında bir köprü kurmayı amaçlayan Flare Networks, yaptığı yeni açıklama ile bu kez de Litecoin ile entegre olacağını duyurdu.

Flare Networks 5 Milyar Token Ayırabilir

Geçtiğimiz Kasım ayında duyurusu yapılan ve Aralık ayında uygulamaya konulan airdrop’ta, XRP sahiplerine dağıtılacak olan FLR token miktarının 45,8 milyar adet olduğu açıklandı. Şimdi Litecoin için açıklanan airdrop haberinde ise LTC için 5 milyar adet Flare Networks tokenini kapsayacağı düşünülüyor. Flare Networks, konuya ilişkin Twitter’dan bir açıklama yaptı ve LTC ağı ile işbirliği kurulacağını ve airdrop uygulamasının da bu tabanda gerçekleştirileceğini belirtti.

Mücadelenin Seyri İçin Belirsizliğin Kalkması Gerek

En büyük kripto paralar listesindeki dördüncülük mücadelesinin seyri nasıl devam edecek, henüz bilinmiyor. Fakat piyasalarda oluşan ortak fikirde, Bitcoin’in rekorları sonrası altcoinlerin içine girdiği belirsizliğin dağılması ile birlikte bu mücadelenin bir sonuca kavuşacağı düşünülüyor. Airdrop müjdesi, geçtiğimiz aylarda XRP için uygulamanın yapıldığı güne kadar oldukça olumlu etki etmişti. Şimdi Litecoin için verilen bu müjdeli haberin de aynı etkiyi ilerleyen günlerde göstermesi bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir