1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Bu Hafta Altcoinler Adına Hangi Gelişmeler Yaşanacak?

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasaları için, geride kalan tüm haftalara göre benzersiz değer artışlarına sahne oldu. 14 – 19 Aralık haftasında kripto para piyasalarının değeri 680 milyar doların üzerine kadar çıktı ve lider kripto para birimi Bitcoin 24 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. Bununla birlikte birçok altcoin de bu yükseliş trendinden büyük kazançlar elde etti. Peki ilerleyen günlerde altcoinleri neler bekliyor?

Bu Hafta Altcoinler Adına Hangi Gelişmeler Yaşanacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kripto para piyasalarında öyle işler başardı ki altcoinlerin de onunla birlikte yükselişe geçmesi, kripto para piyasalarının toplam değerini 680 milyar dolar gibi inanması güç bir seviyeye çıkardı. Bununla birlikte birçok altcoin kendi değerini de katladı. Geçtiğimiz haftaki bu yükseliş trendinde, birçok altcoin ortalama %35 ile %60 arasında değer kazandı. Bitcoinin liderliğinde başlayan bu yükseliş akımının, ilerleyen günlerde de sürmesi bekleniyor. Fakat her an ters yönlü bir hareketlenme de başlayabilir. Ancak kripto para kullanıcıları, piyasada daha önce hiç oluşmadığı kadar oluşan havadan memnun ve bu durumun devam etmesini umuyor. Bu trendin en etkin rollerini oynayan altcoinleri, ilerleyen günlerde neler bekliyor?

23 Aralık’ta Hem Airdrop Hem de Mainnet Gerçekleşecek

23 Aralık tarihinde yeni bir airdrop uygulaması başlatılacak ve ANKR coin kullanıcılarına, ONX tokenleri dağıtılacak. Bu kapsamda en az 100 ANKR sahibi olan kullanıcılara bazı borsalarda on binde bir oranında ONX tokeni verilecek. OnX Finance tarafından yapılan açıklamada, bu airdrop uygulamasından Coinone ve Bithumb borsaları kullanıcıları yararlanabilecek. Bu airdrop uygulamasının amacı ise OnX Finance’ın kendi tokenlerini bir DeFi platformu olarak tanıtması olacak. Öte yandan 25 Aralık tarihinde ise DeFiPie (PIE) adına önemli bir gelişme yaşanacak. 25 Aralık Cuma günü PIE için mainnet gerçekleştirilecek ve DeFiPie bu gelişme ile staking ve likidite havuz işlemlerini tek bir platformda birleştirmeyi amaçlayacak.

Aynı Saatlerde COIN ve ROYA Yeni Adımlar Atacak

Öte yandan 21 Aralık akşamında, Coin (COIN) de merkezi olmayan borsa (DEX), Coin mainneti gerçekleştirilecek. Coin, kripto varlık sahiplerine yapay zeka teknolojisi ile desteklenen bir hizmet sunmayı amaçlıyor. Bu işlemin ardından COIN, test aşmasından sonra network hayatına geçiş yapacak. Öte yandan aynı saatlerde Royal Finance (ROYA) da merkezi olmayan borsa (DEX) olan Polkastrater’da IDO gerçekleştirecek. Bununla birlikte ROYA, kullanıcılarından daha ileriyi görmek adına sermayeler toplayacak.

FRONT Yeni Bir Dijital Varlık Sunacak

Bir diğer 22 Aralık tarihinde DeFi kullanıcıları adına, birçok işlemi tek bir platformda toplamayı amaçlayan Frontier (FRONT), tokenları USDF1 adlı yeni sentetik bir varlık üretmek için kullanıma sunacak. Bu işlemin ardından, USDF1 kullanıcıları tokenlar piyasaya sürülünce, açıklanan tarihte bu tokenlar ile alım satım yapmaya başlayabilecek. Proje hayata geçirildikten sonra, alım satım işlemi yapan kullanıcılar, FRONT ve USDF1 tokenları kazanabilecek.

Yorum Yap