1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Bu Hafta Altcoinleri Hangi Önemli Gelişmeler Bekliyor?

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeni rekorları ile tüm dünyanın ilgisini kripto para piyasalarına çekmeyi başardı. Haliyle bu ilginin merkezine oturan Bitcoin, beraberinde diğer altcoinlerin de yükselişe geçmesini sağladı. Başta Ethereum (ETH) olmak üzere birçok altcoin, bu yükselişe tepkisiz kalmadı. İlerleyen günlerde de bu altcoinleri önemli gelişmeler bekliyor.

Bu Hafta Altcoinleri Hangi Önemli Gelişmeler Bekliyor?

Kripto para piyasalarında yaşanan yükseliş trendinde başrolü şüphesiz Bitcoin (BTC) oynuyor. Fakat bu yükselişte bu kez Ethereum (ETH) adından oldukça söz ettirecek gibi duruyor. Geçtiğimiz hafta SEC – Ripple davası ile çalkalanan kripto para piyasalarının değeri de oldukça düşmüştü. Ardından gelen bu yükselişlerle birlikte kripto varlıkların toplam piyasa değeri 730 milyar doları aşmayı başardı ve bunun 462 milyar dolarını tek başına Bitcoin karşılıyor. Yükseliş hareketi hız kesmeden devam ederken, hali hazırda değer artıran birçok altcoini ilerleyen günlerde çok önemli gelişmeler bekliyor.

Cartesi (CTSI) İçin Mainnet Adımı Atılacak

28 Aralık Cumartesi günü, Cartesi (CTSI) kullanıcılarının Mainnet ile birlikte büyük bir adım atması bekleniyor. Buna göre CTSI kullanıcıları, bu merkezi olmayan projeyi (DApp) daha kolay kullanılır ve daha güçlü bir konuma getirebilirler. Zira Cumartesi günü CTSI için Mainnet gerçekleşecek ve rezerv madenciliği başlayacak. Bu adımla birlikte projenin merkezi olmayan yapısını koruyarak blockchain tabanında çalışmaya devam etmesi bekleniyor.

Fire Protocol (FIRE) Polkastrater’da IDO Gerçekleştirecek

Yine aynı tarihte, bir önemli gelişme de Fire Protocol (FIRE) için yaşanacak. Proje için atılacak olan adımda, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne geçiş için IDO ile iyileştirme adına sermaye toplanması amaçlanacak. Güvenliği ön planda tutan FIRE projesinde, Polkastrater’da IDO gerçekleştirilecek ve FIRE transferlerinin %10’luk kısmı yakılarak, arz sıkışıklığının önüne geçilmesi hedeflenecek.

Swingby (SWINGBY) İçin Chaos – Mainnet Köprüsü Kurulacak

28 Aralık Cumartesi günü, kripto para piyasaları için oldukça hareketli geçecek. Cartesi ve Fire Protocol adımları ile birlikte bir adım da aynı gün Swingby (SWINGBY) için atılacak. Buna göre Cumartesi günü, Swingby için Chaos – Mainnet köprüsü faaliyete başlayacak. Bununla birlikte, Swingby kullanıcıları, başka hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan, Bitcoin’lerini ETH ağında kullanım adına WBTC’ye taşıyabilecek. Bitcoin’leri diğer blockchain ağlarına bağlamayı amaçlayan köprü projesinde, daha güvenilir bir sistem getirilmesi amaçlanıyor.

KardaChain (KAI) İçin Mainnet Gerçekleştirilecek

29 Aralık Pazar günü, bir Mainnet de KardiaChain (KAI) için gerçekleştirilecek. Halka açık bir blockchain platformu olan KAI, Asya ülkeleri için hibrit bir blockchain çözümü sağlamayı amaçlıyor. Kolektif bir çalışma sistemine sahip olan KAI atılacak olan Mainnet adımı ile birlikte, Dual Node teknolojisiyle, protokolden bağımsız bir ağ ile cross-chain iletişimi kurulmasını sağlayacak. Bu uygulama ile birlikte KAI’nın daha fazla kullanıcıya ulaşması hedefleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir