1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Bu Haftanın En Popüler Altcoin’leri Listelendi

Kripto para piyasalarında bir işlem haftası daha geride kaldı. Geçtiğimiz haftada en çok aratılan kripto para birimleri duyuruldu! İlk 10’a Bitcoin’in ardından 9 altcoin girdi. CoinMarketCap tarafından kripto para piyasalarını yakından takip eden yatırımcıların bilgsine sunulan veriler doğrultusunda geçtiğimiz haftanın en poüler altcoini Bitcoin Vault oldu.

Bu Haftanın En Popüler Altcoin’leri Listelendi

Bu hafta epey konuşulan Bitcoin rallisi, hem yatırımcıları hem de kripto para piyasalarını yayınlayan medyayı meşgul ederken, geride bıraktığımız haftada altcoinler için aynı hareketlilik görülmedi. BTC altcoinleri daha da ezerek piyasa hakimiyetini güçlendirdi ve piyasadaki işlem hacmini %62’nin üzerine taşımayı başardı.

Geride bıraktığımız haftada Bitcoin rallisi altcoin çerçevesinden durumları olumsuz tabloya dönüştürdü. Fakat bu gelişmelere rağmen kripto para piyasası analizleri ve uzmanları bu durumun uzun sürmeyeceğini ve altcoinlerin yakın biz zamanda kendilerini toparlayacağını düşünüyor. CoinMarketCap, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla geçtiğimiz haftanın en çok aratılan kripto paralarını listeledi. Bitcoin bu listede 4. sırada yer alırken, lider coini geçerek ilk 3’e girmeyi başaran altcoinler ise Bitcoin Vault (BTCV), Kin (KIN) ve Filecoin (FIL) oldu.

CoinMarketCap Verilerine Göre Popüler Altcoinler

Resmi Twitter hesabı üzerinden geride bıraktığımız haftanın popüler altcoinlerini paylaşan CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in tüm yararlarını korurken yeni özelliklerle geliştirilen Bitcoin Vault listenin zirvesinde yer aldı. En popüler altcoin olarak yerini güçlendirmeyi başaran BTCV’nin şu anki fiyatı 78 dolar civarında geziyor. BTCV’nin günlük ticaret hacmi ise 22 milyon 700 bin doların üzerine çıkmış durumda.

İkinci Sırada KIN Atağı

Haftanın popüler altcoinleri listesinde Bitcoin Vault’un hemen ardından Kin’in geldiği görüldü. Bir ERC20 tokenı olarak piyasaya sürülen Kin, Kik mesajlaşma ekosistemine ait kripto para birimlerindendir. En çok aratılan 2. altcoin olan Kin, mevcut durumda 0,000022 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Son 7 günde %30’un üzerinde artış gösteren bu altcoinin fiyatıyla günlük ticaret hacmi yarım milyon doların üzerine çıktı. Kin, güncel verilere göre en değerli kripto paralar sıralamasında 168. sırada yer alıyor.

En Popüler Altcoinler Listesi

Uzun bir beklemeden sonra geçen haftalarda piyasaya sürülen Filecoin, şu an piyasa değeri sıralamasında 26. sırada kendine yer buluyor. Güncel işlemlere bakıldığında 29.5 dolardan alınıp satılan FIL, son 7 gün içinde Kin gibi %30 oranında değer kazandı. Sıralamada en popüler 3. altcoin olarak dikkat çeken Filecoin, piyasa değerini 737 milyon doların üzerine çıkarmayı başardı.

Listede Ethereum tabanlı bir DeFi coini olan HEX, CoinMarketCap’in popüler altcoinler listesinden popüler 4. altcoin olmayı başardı. HEX fiyatı piyasalarda son 24 saatte %36, son 7 günde ise neredeyse %95 oranında artış göstermesiyle dikkat çekti. Mevcut verilere göre 0.0129 dolardan işlem gören HEX’in işlem hacmi ise 20 milyon dolar seviyesinde.

Yorum Yap