1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bulmacayı Çözene 1 Bitcoin Verecek!

Bulmacayı Çözene 1 Bitcoin Verecek!

Incognito ilgi çekici ve yenilikçi kampanya başlatıyor. Gizliliği ön planda tutan start-up firması Incognito, başlattığı bu kampanya ile insanların gizliliğe daha çok dikkat etmesi gerektiğini ve gizliliği ön plana çıkarmayı hedefliyor. Firma, internetin derinliklerinde bir yerlere 1 Bitcoin saklayacak ve çeşitli ipuçları yayınlayacak. Bulmacaları çözerek hedefe ulaşan kişiye de söz konusu Bitcoin’i verecek.

Bulmacayı Çözene 1 Bitcoin Verecek!

Incognito firması hiç rastlanmadık bir kampanyaya imza atıyor. Yenilikçi ve gizliliğe önem veren bir firma olarak şöhret salan Incognito, başlattığı bu ilgi çekici kampanyasında da gizliliği ön planda tutmayı hedefliyor. İnternetin derinliklerine 1 Bitcoin yani yaklaşık on altı bin dolar (125 bin TL) saklayan firma, çeşitli bulmacalarla ipuçları verecek. İpuçlarından yola çıkarak bulmacayı çözen kişiye ise bulduğu 1 Bitcoin’i verecek!

Kullanıcılar İpuçlarını Beklemeye Başladı

Bitcoin fiyatının 16 bin dolar seviyesinin üzerinde hareketlerine devam ettiği son günlerde, Incognito firması hiç alışılmadık ve yenilikçi bir kampanya başlatıyor. Firmanın böyle bir kampanyayı başlatmasının amacı ise gizliliği ön planda tutmak. Gizllilik odaklı start-up firması Incognito, aslında insanların gizliliğe daha çok dikkat etmesini ve gizliliği ön plana çıkarmayı hedefliyor. Söz konusu “ödül avının” sonunda 1 Bitcoin verilecek olması ise daha kampanya başlamadan, bütün ilginin Incognito firmasının vereceği ipuçlarına çevrilmesini sağladı bile.

Incognito Uygulamasının İndirilmesi Gerekiyor

Incognito, kampanyayı 12 Kasım Perşembe günü başlattı. Bitcoin ödüllü oyunda 17 farklı ipucunun yer aldığı biliniyor. Oyuna katılmak isteyen kullanıcıların, öncelikle Incognito uygulamasını indirerek Quest isimli özelliği seçmesi gerekiyor. Firmanın belirttiğine göre; her ipucu Bitcoin ödülüne giden yolda kazanma şansını artırıyor. Oyunun ödülü yalnızca 1 Bitcoin de değil, aynı zamanda kimlik bilgilerini korumayı sağlayan donanımın ve diğer gizlilik odaklı cihazların yer aldığı da belirtiliyor.

Verilmek İstenen Mesaj, Gizlilik

Incognito firmasının bu oyun ile asıl dikkat çekmek istediği konu, gizliliğe önem vermek olacak. Firma, yeni oyunu ile insanların çevrimiçi platformlarda gizliliğe daha çok önem vermesini sağlamak istiyor. Buradan yola çıkarak, firmanın düzenlediği oyunda ipuçları, oyuna katılanları doğrudan gizlilik ile alakalı içeriklere yönlendirecek. Oyuna yerleştirdikleri bu adımlarla birlikte firmanın, gizlilik ilkesine ne kadar önem verdiği daha da çok anlaşılıyor. Oyunda katılımcıların doğrudan yönlendirildiği gizlilik ile ilgili içeriklerin bazıları; Ethereum veya Edward Snowden gizlilik modu ile ilgili çeşitli bilgileri kapsıyor. Yazıların içerisinde gizlenmiş olan, taranabilen QR kodları bulunacak. 19 Kasım tarihinden itibaren, ipuçlarından yola çıkarak bulunan her bir QR kod, kullanıcılara bir ödül kazanma garantisi verecek.

Ödül Kutusuna Ulaşan Bitcoin’i Alacak

Kullanıcılar buldukları QR kod ile birlikte kazandıkları garantilerini ancak yeterince ödül kutusu için gizlenen kodun yerini bulunca alabilecek. Bunun için de 10 ile 300 arasında kullanıcının ödül kutusuna giden kodu bulması gerekiyor. Belirlenen en üst sınıra ulaşıldığındaysa bütün ipuçları ortadan kayboluyor ve kazanan Bitcoin ödülünü alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap