1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Buterin ve Musk Savaşında XRP Artacak mı?

Kripto dünyasında çok konuşulan Musk VS Buterin savaşı ile birden fazla altcoin zarar verici darbeler alıyorlar. Ancak bu karışıklıktan XRP’nin yararlanabileceği hakkında analist yorumları mevcut.

Buterin ve Musk Savaşında XRP Artacak mı?

Kripto para dünyasının gündeminde Buterin ve Elon Musk arasında yaşanan gerginlikler yer alıyor. Bu savaş birden fazla altcoin’i belirli dönemlerde kötü etkiliyor. Ancak XRP’nin bu karmaşadan yararlanarak değer kazanımı yapabileceği yönünde analist görüşleri bulunuyor. CoinMarketCap’teki üçüncü sırasını SEC davası haberlerinin etkileri ile kaydeden XRP son dönemlerde kendi bir nebze olsa da toparlamaya başladı.

XRP’de Son Durum!

48.7 milyar dolarlık değerle 7. Sırada yer alan XRP, bugün sabah saatlerinde 1.39 dolardan işlem gördü. 15 Mayıs gününde saatler 09:32’yi gösterdiğinde ise XRP fiyatı 1.39 dolardan işlem görmeye devam ediyor ve %4.18’lik değer kazanımını tabloya alıyor.

XRP Simetrik Üçgen Formasyonu

XRP’nin Nisan ayında yaptığı yükseliş ardından 1.97 doları gören fiyatı herkes için umut oldu. Bunun hemen ardından ise grafik üzerinde simetrik üçgen formasyonu oluştuğu analistlerce açıklandı. Giderek sonuna yaklaşıldığı belirtilen bu formasyonun ardından XRP’nin kırılma yapması analistler tarafından bekleniyor.

Simetrik üçgen oluşumlarında fiyatın trend yönüne doğru kırıldığı hemen sonrasında ise trendin tekrar devam etmesi gerektiği belirtiliyor. Ancak XRP için fiyatın kırılma yönüne ilerledikten sonra piyasadaki BTC fiyat etkisi ile Fakeout yaşayabileceği analistlerce aktarıldı.

Analistler’den XRP Tahminleri Geldi!

XRP’ye dair son grafikleri inceleyen ve yorumlayan analistler, son düşüş trendinde MA50 seviyesi olarak görülen 1.20 dolar fiyattan destek oluştuğunu belirttiler. Bugünden itibaren oldukça önemli görülen MA20 yani 1.45 dolarlık fiyat direncine takılma olduğunu açıkladılar. Alma kararlarını vermek için bir süredir bekleyen yatırımcılara seslenerek, fiyatta yukarı yönlü kırılmayı ve ya 1.45 dolar üzerinde mum kapanışı oluşumunu beklediklerini açıkladılar. Bu ve benzer pozisyonlar ise yatırımcılar için stop olma tercihinin daha doğru olduğunu açıklıyorlar. MA50 diğer bir ifade ile 1.20 dolar altındaki kapanışlarında en kötü senaryoda gerçekleşebileceğini ifade ettiler.

XRP Coin Yükselişi Ne Bağlı?

XRP için 4 saatlik grafiği incelediklerinde, fiyatın düşen bir kanal içine girme ihtimalinin de olduğunu belirttiler. XRP fiyatının 1.31 dolar ile 1.34 dolar aralığında ve aynı zamanda 1.16 dolar ile 1.22 dolar aralığında destek bölümleri ile karşılaşabileceğini öngörüyorlar.

Analistler, grafiğe uygun zaman dilimi içinde trend için önemi bulunan MA200 düzeyinin 1.45 dolar olduğunu açıkladılar. Diğer yandan orta ve kısa vadede yükselişin devam etmesi için XRP’nin MA200 düzeyinde kalıcılığı yakalaması gerektiğini belirttiler.