1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Büyük Saldırı Gerçekleşti! Tron Ağı Saldırıyı Püskürttü

Büyük Saldırı Gerçekleşti! Tron Ağı Saldırıyı Püskürttü

Tron ağının kurucusu Justin Sun, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama ile Tron'a saldırı yapıldığını duyurdu. Tron ve BitTorent CEO'su olan Justin Sun, ağın güncelleme sırasında saldırıya uğradığını ama geri püskürtmenin başarılı şekilde gerçekleştiğini ve yatırımcıların paralarının güvende olduğunu açıkladı.

buyuk-saldiri-gerceklesti-tron-saldiriyi-puskurttu

Tron ağının kurucusu olan Justin Sun 2 Kasım günü sabah saatlerinde Twitter hesabı üzerinden Tron ağına saldırı düzenlendiğini açıkladı. Saldırı ile ilgili detayları ilerleyen saatlerde paylaşan Justin Sun, her şeyin kontrol altına alındığını ve kullanıcıların paralarının güvende olduğunu da duyurdu.

Justin Sun saldırıyı açıklarken ne amaçla yapıldığı, neden başarılı olamadığı ve ne kadar sürdüğü gibi ayrıntıları da Tron ağını kullanan yatırımcılar ile paylaştı. Sun Tron ağının kaybettiği değeri de açıkladığı paylaşımında ağın merkeziyetsiz olmasının onu daha güçlü hale getirdiğinden de bahsettti.

Justin Sun Twitter Hesabından Açıklama Yaptı

2 Kasım Pazartesi günü gece 01.14 saatinde Tron ağı saldırıya uğradı. Erişim iznini kötüye kullanmaya çalışan hackerlar tarafından yapılan saldırı ağdaki blok üretiminin belli süreliğine durmasına yol açtı. Tron ağının uğradığı saldırı ile ilgili ilk açıklama sabah erken saatlerde Tran ağının kurucusu olan Justin Sun’dan geldi.

Justin Sun sabah saatlerinde saldırının gerçekleştiğini doğrularken, ilerleyen saatlerde de saldırı ile ilgili ayrıntıları takipçileri ile paylaştı. Justin Sun saat 01.14’te başlayan hacker saldırısının saat 03.29’a kadar ağda durmalara yol açtığını, saat 04.40 civarında ise tamamen etkisini kaybettiğini belirtti. Sabah 04.40 itibari ile normale dönen ağda hiçbir yatırımcının parasına zarar gelmedi. Sun saldırıdan kaynaklı olarak ağın %2’den fazla değer kaybettiğini de açıkladı.

Tron Ağına Neden Saldırı Oldu?

Justin Sun Tron ağına yapılan saldırının sözleşme geliştiricilerine sağlanan erişimin kötüye kullanılması sonucu ortaya çıktığını söyledi. Tron ağına saldırıda bulunan hackerın birkaç farklı işlem uyguladığı ancak ağa zarar veremediği açıklandı. Sun hackerın ağı durdurmaya çalışmasını, kazanç elde etmek olarak değerlendirdi. Bilindiği üzere Tron, yatırımcılar tarafından en çok kullanılan ağlardan biri. Tron ağının blok üretimini durdurmaya çalışan hackerın sonrasında yatırımcıların paralarına el koyacağı düşünüldü.

Tron Ağı Saldırıya Yenilmedi

Justin Sun gece saatlerinde yaşanan saldırı ile ilgili tüm ayrıntıları Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Sun bu saldırı ile Tron ağının gücünün ortaya çıktığını belirtti. Tron ağının merkeziyetsiz yapısı sayesinde çok güçlü olduğunu aktaran Justin Sun saldırıda hiçbir yatırımcının parasına zarar gelmediğini de açıkladı.

Kripto para camiasının en bilinen isimlerinden Justin Sun’un Tron ağı ile ilgili Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar büyük yankı topladı. Başta Tron ağını kullanan yatırımcılar olmak üzere kripto para alım ve satımı yapan herkes saldırı ile yakından ilgilendi.

Yorum Yap

Yorum Yap