1. Ana Sayfa
 2. Coin Gündemi

CAKE Coin Nedir?

CAKE Coin nedir, özellikleri nelerdir? CAKE Coin Stake etme işlemi nedir? Birçok yatırımcı CAKE Coin detaylarını araştırıyor. Merak edilenlere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

CAKE Coin Nedir?

CAKE Coin, PancakeSwap borsası üzerinde bulunan “staking” ve “pool” bölümlerinden cake ile çeşitli coin kazanılmasına olanak sağlar. PancakeSwap, hem cake hem de TWT, HARD, CTK gibi anlaşmalı coinleri cake sahiplerine stake karşılığı verir. APY oranlarının yüksek olması borsayı daha avantajlı kılar.

Cake coin stake edilerek Syrup token alınabilir. Ancak satın alınan Syrup’lar satılmaz. Bu Syrup’lar yatırımcılara borç olarak verilir. Nedeni ise eskiden Syrup ile pool kısmından TWT, HARD, CTK, ALPHA gibi anlaşmalı coinlerin stake edilmesidir. Ayrıca bu işlem kişiye cake de kazandırır. Günümüzde ise sadece cake ile istenilen coinler kazanılabilir. Cake coinleri unstake edilirken Syrup’lar geri alınır. Cake stake edenlere günlük 300k, likidite sağlayıcılarına günlük 450K cake verilir.

CAKE Coin Stake Etme İşlemi Nedir?

Cake coin stake etme işlemi Trust Wallet’in DApp tarayıcısının mobilde kullanılmasıyla gerçekleşir. Yapılacak işlemler sırası ile şu şekildedir:

 • Hesap cüzdanına cake aktarımı yapılır.
 • Daha sonra DApp bölümüne gelinir ve PancakeSwap borsasına tıklanır.
 • Tıkladıktan sonra bir takas yeri ekranda açılır. Takas ekranı ile herhangi bir işlem olmaz. Sol üstte bulunan resme tıklanır ve istenen sayfa açılır.
 • Açılan sayfada sağ üstteki üç çizgiye tıklanır. Menüde yer alan pool kısmına giriş yaptıktan sonra istenilen cake coin stake edilmek için seçilir.
 • Stake etmek istenilen coin seçildikten sonra “Approve” kısmına basılır ve onaylama işlemi gerçekleştirilir.
 • Onaylanan işlemden sonra coinin yanındaki “+” butonuna tıklayarak ne kadar cake stake etmek istenildiği yazılır. Bu işlemden sonra tekrardan onay ekranı gelir. Onaylama işlemi yapıldıktan sonra kişi tercih ettiği zamanlarda kazancını çekebilir.

PancakeSwap Borsası Ne Demektir?

PancakeSwap Borsası, Binance içerisinde tokenlerini takas etmek isteyenler için merkezi bulunmayan bir borsa çeşididir. PancakeSwap’ın, birçok borsadan farkı ise Binance Smart Chain (BSC) üzerine kurulu bir borsa olarak görev yapmasıdır. Son zamanlarda artış gösteren kitlesi ise BSC ağındaki en büyük platform haline gelmiştir.

İşlem ücretleri ETH ağında olduğu gibi 3-5 dolar arasında değildir. İşlem ücretleri 0.03- 0.1 cent arasında değişim gösterir. İşlem ücretleri Binance Smart Chain (BSC) üzerinden alınır. BSC olarak az bir miktar işlem ücretlerinize ayırmanın iyi olacağı önerilir.

Cake Coin Alınabilecek Platformlar Nelerdir?

Cake’in alınabileceği platformların listesi aşağıdaki gibi listelenmiştir:

 • Binance
 • Trust wallet
 • PancakeSwap
 • Bithumb

Cake Coin alımı için kişi kendi tercihine göre istediği yerden alım yapsa da en çok tercih edilen sanal borsa Binance ve PancakeSwap’tır.

Yorum Yap