1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Cardano (ADA) İçin Düşüş Bitti, Rekor Geldi!

Kripto para piyasalarında, son haftada oldukça büyük değer kayıpları yaşandı ve piyasalarda bu değer kayıplarından etkilenmeyen kripto para birimi neredeyse yok denecek kadar azdı. Genel tabloda büyük düşüşlerin yaşandığı haftanın ardından, Cardano (ADA) hafta sonuna değer artışları ile girmeyi başardı ve 2018 yılında kırmış olduğu rekoru tazeledi. ADA fiyat rekorunu kırmasıyla birlikte ayrıca piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para konumuna da yükselmiş oldu.

Cardano (ADA) İçin Düşüş Bitti, Rekor Geldi!

Geçtiğimiz hafta içinde, kripto para piyasalarında büyük bir düşüş hareketliliği yaşandı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) neredeyse sürekli olarak değer kaybetti ve bu kayıplar genel anlamda kripto para piyasalarını da etkiledi. Bitcoin, geçtiğimiz hafta arasında tüm zamanların rekorunu 58 bin 300 dolara kadar çıkarmayı başardıktan hemen sonra yeni haftayı değer kayıplarıyla açtı ve Salı günü 45 bin doların altını test edip, Çarşamba günü yeniden 50 bin doların üzerini gördü ancak burada uzun soluklu kalamadı, hafta arasına girmeden önce yine fiyatta düşüşler yaşayarak, 45 bin doların altını ziyaret etti. Hafta arasına girilirken, lider Bitcoin yeniden toparlanma emareleri göstermeye başladı ve bu durum, hafta içinde olduğu gibi yine piyasaları etkilemeyi başardı. Hafta içi yaşanan büyük değer kayıplarının ardından, Cardano (ADA) hafta arasına girilirken tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. Piyasa değeri bakımından da ADA artık en büyük üçüncü kripto para konumunda bulunuyor.

Cardano Fiyatında Neler Oldu?

Hafta içinde kripto para piyasalarında yaşanan düşüş trendinden Cardano da payını aldı ve hafta arasına girmeden hemen önce dün, ADA fiyatı 0,98 dolar seviyesinde konumlandı. ADA için de diğer kripto para birimleri gibi işler yolunda gitmiyor gibi gözükürken, son 24 saat içinde ADA %26 oranında değer kazandı ve fiyatını 1,33 dolara kadar çıkarmayı başardı. ADA fiyatındaki bu sıçrama, piyasa değeri bakımından ADA’yı en büyük kripto paralar listesinde 3. sıraya çıkarmayı başardı.

Piyasa Değeri Bakımından ADA Artık Üçüncü

Kripto para birimleri arasında, piyasa değeri bakımından ilk sırada açık ara bir şekilde trilyon dolarlık değeri ile lider Bitcoin bulunuyor. Listede Bitcoin’in hemen ardından, 173 milyar dolarlık değeri ile Ethereum (ETH) bulunuyor ve listede bu ikiliyi ADA sıçrayış yapana kadar Binance Coin (BNB) üçüncülükle takip ediyordu. 36 milyar dolarlık değeri ile BNB artık 4. sıraya geriledi ve listede 3. sıraya yerleşen ADA’nın piyasa değeri de 41 milyar doları aştı.

ADA Fiyatı Yükselişi Arkasındaki Etken

Cardano kanadında, bu yükselişi şimdiden tetikleyen önemli gelişmeler bulunuyor. ADA ağında, 1 Mart itibariyle bir güncelleme yapılacak ve Mary güncellemesi Cardano ana ağına eklenecek. Bununla birlikte artık ADA ağında token oluşturulabilecek ve bu da ADA talebini artırdı ve muhtemelen de bir süre daha artırmaya devam edecek. Piyasaların usta analistlerinden Michael Van de Poppe, kısa süre önce ADA’dan bir yükseliş beklediğini ve nihai hedefinin de 10 dolar olduğunu ifade etmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir