1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Cardano (ADA) Rekor Seviyelere Gidebilecek Mi?

Kripto para piyasalarında Şubat ayının üçüncü haftası, düşüş trendleri ile başladı. Piyasalarda yeni günde kızıl grafikler görülürken, hemen hemen tüm kripto para birimleri düşüşe geçti. Ancak analistlere göre yakın zamanda Bitcoin (BTC) öncülüğünde başlayan boğa koşusu, ilerleyen günlerde devam edecek. Fakat şimdilerde analistlere göre duraklama döneminde olan boğa koşusunun devamında en çok dikkat çeken yükselişi Cardano (ADA) gösterecek.

Cardano (ADA) Rekor Seviyelere Gidebilecek Mi?

Kripto para piyasalarında, 2021 yılının ilk ayı nispeten durağan geçti. Zira lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 8 Ocak tarihinde rekor koşusuna ara verdi ve adeta köşesine çekildi. Her hareketliliği ile piyasaları yönlendiren Bitcoin’in duraksaması ile birlikte piyasalarda da genel anlamda bir durgunluk oluşmuştu. Bu durgunluklar sonrasında, Şubat ayının gelişiyle birlikte hafif hareketlenmeler görüldü ve bu hafif hareketlenmeler, Şubat ayının ikinci haftasında yerini sert hareketliliklere bıraktı. Geçtiğimiz hafta kripto para piyasaları için oldukça verimli geçti. Şubat ayının ikinci haftasında, lider kripto para birimi Bitcoin, 49 bin 500 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı ve hedefine 50 bin dolar seviyesini aldı. Bitcoin’in yükselişiyle yeniden canlanan piyasalarda, en çok dikkat çeken altcoinlerden biri de Cardano (ADA) olmuştu. ADA, gösterdiği yükseliş performansı ile piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olmayı başarmıştı. Ancak yeni haftadaki düşüşlerden ADA’nın da payını aldığı görülüyor. Buna rağmen analistlere göre ADA, ilerleyen günlerde rekor seviyelere hareket edecek.

Analistlere Göre ADA Ralliye Ara Verdi

Şubat ayının üçüncü haftasına, neredeyse tüm kripto para birimleri düşüş eğiliminde giriş yaptı. Yaşanan düşüşlerde gözler Cardano’ya çevrildi zira Cardano, geçtiğimiz haftlarda adeta uçuşa geçmişti ve değer artışları ile göz doldurmayı başarmıştı. Kazandığı değerler ile birlikte, piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi konumuna yükselen ADA, yeni haftada başlayan düşüşler sonrasında, bu listede beşinci sıraya geriledi. Ancak analistler, ADA kanadındaki gelişmelere bağlı olarak ADA boğa koşusunun devam edeceğini düşünüyor.

2021’de ADA Nasıl Hareket Etti?

Geçtiğimiz haftaki yükselişler ile Polkadot (DOT) ve Ripple’ı (XRP) geride bırakmayı başaran ADA, yazım sırasında 0,82 dolar seviyesinde işlem görüyor. Fakat ADA, 11 Şubat tarihinde 0,98 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başarmıştı ve ADA’nın tüm zamanların rekoru, 1,33 dolar seviyesinde bulunuyor. Ayrıca ADA, 2021 yılına 0,18 dolar seviyesine giriş yapmıştı ve bu artışlar, ADA’nın yükseliş potansiyelini kanıtlıyor. Zira ADA sadece 2021 yılında %480’den fazla değer kazandı.

Goguen Mary Güncellemesi Fiyatı Artırmaya Devam Edebilir Mi?

ADA’nın son dönemlerdeki yükselişinde en etkili olan faktör Input Output Hong Kong olmuştu. Öte yandan ADA ağında başlatılan Goguen Mary güncellemesi de bu artışların tetikleyicisi konumundaydı. Bu iki büyük gelişme ışığında değer artışı yaşayan ADA’nın, Goguen Mary güncellemesi ile birlikte daha fazla talep görmesi bekleniyor. Zira söz konusu güncelleme ile birlikte ağda artık yeni token’lar oluşturulmasına izin verilecek. Analistlere göre bu gelişme, ADA fiyatını doğrudan etkileyecek.

Yorum Yap