1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Cardano ve Stellar Yatırımcılara Ne Vaat Ediyor?

Kripto para piyasalarında sert dalgalı fiyat grafikleri gündeme gelmeye devam ediyor. Lider Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum’un (ETH) domine ettiği kripto para piyasalarında, diğer altcoinler de sert fiyat dalgalanmaları yaşarken, önde gelen altcoinlerden Cardano (ADA) ve Stellar (XLM), gösterdikleri iyi performanslar ile dikkat çekmeyi başarıyor. Çizdikleri olumlu fiyat grafikleri ile yatırımcıların gündemine aldığı Cardano ve Stellar’da son durumlar nasıl?

Cardano ve Stellar Yatırımcılara Ne Vaat Ediyor?

Kripto para piyasalarında son dönemlerde yaşanan sert fiyat dalgalanmalarında başrolleri lider Bitcoin (BTC) ile lider altcoin Ethereum (ETH) paylaşıyor. Ethereum, fiyat hareketliliklerinde her ne kadar Bitcoin’e bağlı bir grafik ortaya koyuyor olsa da yaşadığı dalgalanmalar ile diğer altcoinleri de etkiliyor. Her iki kripto varlık da volatiliteye hapsolmuş durumda, son 2 haftadır aşağı ve yukarı yönlü salınımlar gerçekleştiriyor. Bu konuda da piyasaları etkisi altına Bitcoin, 8 Ocak tarihindeki tarihi rekorundan sonra yeniden 40 bin dolar seviyesinin üzerine çıkamadı ancak 2 kez büyük bir geri çekilme yaşadı. Bununla birlikte Bitcoin 28 bin 800 dolar seviyesine kadar geriledi, yukarı yönlü olarak da 35 bin dolar seviyesini güçlü bir direnç haline getirdi. 31 bin dolar ile 35 bin dolar arasında hareket eden Bitcoin’e paralel olarak, daha yakın zamanda tarihi rekorunu 1.476 dolar ile kırmayı başaran Ethereum da bu rekor seviyesinin ardından 1.250 dolar ile 1.350 dolar arasında dalgalanmaya başladı. Bu dalgalanmalar devam ederken, önde gelen altcoinlerden Cardano (ADA) ve Stellar (XLM) gösterdikleri performanslar ile göz doldurmayı başardı.

Cardano (ADA) Listede Artık 6. Sırada

Yakın bir zamana kadar, piyasa değeri bakımından en büyük 7. kripto para birimi konumunda bulunan Cardano (ADA) yaptığı ataklar ile listede 6. sıraya yükselmeyi başardı. Yazım sırasında 0,3463 dolar seviyesinde bulunan Cardano, son 24 saatte %11,21 oranında artış gösterdi ve piyasa değerini 10 milyar 777 milyon dolar değerine çıkarmayı başardı. Öte yandan Cardano’nun piyasa hacmi de 2 milyar 300 milyon dolar seviyesini aştı.

Cardano İçin Kritik Noktalar

Cardano yaşadığı değer artışları sonrasında fiyatını 0,34 dolar bandına çıkarmayı başardı. Yazım sırasında da bu seviyede işlem gören ADA için analistler, 0,33 dolar seviyesinin kritik olduğunu ifade ediyor. Analistlere göre ADA’nın bu seviyenin altında net bir kırılma yaşaması, fiyatı hızlı bir değer kaybına sürükleyebilir. Öte yandan analistlere göre, ADA’nın yukarı yönlü ilk büyük direnç noktası 0,36 dolar seviyesinde bulunuyor.

Stellar 1 Yılın Zirvesine Gidebilecek Mi?

Bir diğer taraftan haftalık ve aylık bazda piyasalarda göz doldurmayı başaran Stellar (XLM), son 48 saat içinde düşüş eğilimine girmesine rağmen, değer kayıplarını sınırladı ve düşüş eğiliminde altcoinlerin arasından sıyrılmayı başardı. Stellar için analistler 0,27 dolar seviyesinin kritik bir direnç noktası olduğunu ve bu bölgenin üstündeki net bir kırılma ile fiyatın 0,40 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini ifade ediyor. Böyle bir olası yükselişte Stellar, son bir yılın zirvesine gelmiş olur. Yazım sırasında Stellar 0,2547 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yorum Yap