1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

CEO: ADA İçin Yeni, Harika Şeyler Geliyor!

Ethereum kurucu ortağı olan ve ardından ADA Coin projesini hayata geçiren Charles Hoskinson, geçen haftaki açıklamalarına bu hafta bir yenisini ekledi. ADA ise son dönemlerde yükselişe çıkarak 2,45 dolarlık yeni rekorunu kırdı.

CEO: ADA İçin Yeni, Harika Şeyler Geliyor!

Charles Hoskinson yeni bir açıklama gerçekleştirerek, ADA Coin yatırımcılarına seslendi. Geçen hafta da açıklamaları ile gündemde olan Charles Hoskinson, ADA Coin hakkında yeni gelişmelerden söz ediyor. Son dönemler 2,45 dolarlık rekor fiyatı tabloya alan ADA Coin, Hoskinson’u son derece memnun etmişe benziyor. Kripto para piyasasının yaşadığı genel düşüşte 1 dolar bandına kadar düşen ADA Coin, hemen ardından toparlanma evresine giriş yapmayı başardı. Hoskinson ise yeni açıklamasında ADA Coin’in eskisinden daha iyi bir fiyat performansına ulaşacağını belirtti.

ADA Coin ve ETH Karşılaşması

31 Mayıs 2021’de sabah saatleri ele alındığında ADA Coin 1,55 dolar seviyesinden işlem gördü. Saatler 14:48’i gösterirken ise 1.66 dolarlık fiyat tabloya geliyor. ADA Coin fiyatında artış devam ederken, CoinMarketCap verilerine göre %0.41 oranında değer kazanımı ön panda yer alıyor.

ADA Coin’in en büyük rakibi olan ETH ise son virajda yeniden yükselişe geçiş sağlıyor. 49 milyar dolarlık piyasa değeri olan ETH, sabah saatlerinde 2.305 dolarlık fiyatı tabloya aldı. 31 Mayıs’ta saatler 14:50’yi gösterirken ETH fiyatı 2.561 dolar seviyesinden yükselişte görülüyor.

ETH ve ADA Coin Arası 5 Kat Üzeri Fark!

ETH ve ADA Coin için güncel verilere bakıldığında, iki kripto para birimi arasında 5 kattan fazla fark olduğu açıkça görülüyor. Hoskinson ise yeni açıklamalarında, gelecekte ADA Coin fiyatının ETH’yi geçebileceğini belirtiyor. Bu tahmini uzun vadeli bir zeminde yaptığının ise altını çizdi. Charles Hoskinson’un yaptığı açıklamalar aslında bu 5 katlık farkın kapanabileceği konusunda müjdelere yer verdi.

Cardano Hız Kazanacak!

Bir Youtube videosu ile yatırımcılara seslenen Charles Hoskinson, Cardano sistemini bekleyen yenikleri açıkladı. Özellikle Ethereum’dan daha iyi bir modelin geliştirilmeye çalışıldığını dile getirdi. Her sene milyarlarca işlemi yüksek hızda yapabilecek yeni motorlar kurulacağını açıkladı. Ethereum Virtual Machine’e meydan okuyarak, yeni Cardano ağının trilyon dolar değerine sahip olacağını belirtti.

Cardano Fortune 500’e Girer mi?

Charles Hoskinson, Cardano ağında katılacak olan işlemlerden söz ederek dahi ADA Coin fiyatlarının yükselmesine sebep oldu. Açıklamaların hemen ardından fiyat çıtasında artış görülürken, Cardano’nun Fortune 500 içinde yer alacağına dair söylentiler kripto para dünyasına yayıldı. Aynı görüş Hoskinson tarafından da savunuluyor.