1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Chainlink İçin Ünlü Analistten “Uçuk” Tahmin

Kripto para piyasalarında kimi zaman bazı altcoinler yaptığı fiyat atakları ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu kapsamda son dönemlerde en çok gündeme gelen altcoinlerden biri de Chainlink (LINK) oldu. Chainlink’in devasa değer artışları sonrası yeniden gündeme gelmesi ile birlikte birçok analist de altcoine yönelik fiyat tahminlerini ve analizlerini paylaştı. Bazı analistlerin yaptığı “uçuk” fiyat tahminleri ise dikkat çekti…

Chainlink İçin Ünlü Analistten “Uçuk” Tahmin

2020 yılı bütün kripto para birimleri için çok sıra dışı bir yıl oldu. Bu yıl lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) önderliğinde, bütün altcoinler de çok enteresan dalgalanmalar yaşadı. Bu dalgalanmaların en çarpıcı zaman dilimi ise 2020’nin Mart ayı olarak öne çıktı. Zira Mart ayında, kripto para birimlerinde genel bir çöküş havası yaşandı ve bu tarihten sonra yine Bitcoin liderliğinde bütün altcoinlerde hareketlilik başladı. Bu hareketlilik birçok altcoinde, yukarı yönlü gerçekleşti. Fakat Chainlik (LINK), gösterdiği muazzam performans ile bu altcoinler arasından sıyrılan birkaç coinden bir tanesi olmayı başardı. Chainlink Mart ayından sonra, çöküşten kurtularak iyileşme hareketleri sergilemekle yetinmedi ve %1.500 oranında yaşadığı değer artışı ile 20 dolar seviyesine ulaşmayı başardı. LINK’in bu muazzam değer artışı, haliyle birçok kripto para analistinin ve kripto para kullanıcılarının dikkatini çekti. Analistler, Chainlink (LINK) ile ilgili analizlerini ve fiyat tahminlerini paylaştı. Bazı analistlerin “uçuk” fiyat tahminleri ise kullanıcılara “Acaba?” dedirtti.

5. Sıraya Kadar Yükselmişti

Chainlink (LINK) Mart ayından sonra gösterdiği muhteşem performans ile birlikte, 16 Ağustos tarihinde 20 dolar seviyesine ulaşarak, toplam piyasa değeri bakımından, Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash’i (BCH) geride bırakarak Coinmarketcap listelerinde 5. sıraya kadar yükseldi. Fakat bu yükselişinin ardından LINK bir gerileme yaşayarak yeniden 7. sıraya geriledi. Bu hareketlilik sonrası, birçok analist Chainlink’te olası bir boğa koşusuna karşı fiyat tahminlerini paylaştı.

LINK’teki Yükselişin Sebebi Ne?

Birçok kripto para piyasası uzmanı, Chainlink’teki (LINK) bu artışların sebebinin, LINK kullanılan ortaklıklar ve ürün sayısı olduğu konusunda hemfikir görünüyor. 2019 yılının Haziran ayında Google Cloud, sürpriz bir şekilde bir açıklama yaparak, platform geliştiricilerinin kullanımının kolaylaştırılması için LINK’i tercih edeceğini ilan etmişti. Bu açıklamanın ardından geçen sürede, Chainlink kullanımı daha da artış gösterdi ve Chainlink ile entegre edilmiş toplam platform sayısı 315’e ulaştı. Öte yandan bu platformların 74 adedi birer Blockchain projesi olarak görünüyor. Chainlink’in bu olumlu grafiğinin ardından başarılı kripto para analisti Erie Maxwell, fiyat tahminini paylaştı.

Maxwell’e Göre LINK Rekor Tazeleyebilir

Başarılı analist Erie Maxwell, LINK’e ait uzun vadeli bir fiyat grafiğini paylaştı ve LINk’in düşük trend çizgisi Maxwell’e göre çok sağlam bir destek noktası oluşturdu. Maxwell altcoin bu bölgeden aldığı destekle yükselme hareketini devam ettireceğini iddia etti. Öte yandan başarılı analist, LINK için direnç seviyesini 16,8 dolar olarak işaret etti ve LINK’in bu seviye üzerinde yaşayacağı sert bir kırılma ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 22,72 doların üzerine çıkacağını öne sürdü.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir