1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Chainlink Rekor Tazeledi Balinalar Su Yüzüne Çıktı

Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) öncülüğünde yaşanan geri çekilmelerde, bu değer kayıplarına dahil olmayarak gösterdiği yükseliş performansı ile dikkat çeken Chainlink (LINK), tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Piyasalarda olumsuz bir hava hakimken LINK rekor kırarak Chainlink balinalarının da tekrar ortaya çıkmasını sağladı. IntoTheBlock analistlerinin ortaya koyduğu verilerde, her 10 Cahinlink’ten 8’inin balinaların elinde olduğu görüldü.

Chainlink Rekor Tazeledi Balinalar Su Yüzüne Çıktı

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kırdığı her rekordan sonra fiyatta bir düzeltme yaşayarak daha alt seviyelerde dengeleniyor. Bitcoin’deki bu fiyat düzeltmeleri ne kadar sert olursa, kripto para piyasalarında diğer altcoinler de bu hareketliliğe aynı oranda karşılık veriyor. Bitcoin son olarak 11 Ocak tarihinde büyük bir geri çekilme yaşadı ve ardından toparlanmaya başladı. Bu toparlanma sürecinde volatil hareketler ortaya koyan Bitcoin, beraberinde diğer altcoinleri de sürükledi. Bu dalgalı hareketler sonrasında, yeni işlem haftasına kripto para piyasaları kırmızı renkler ile giriş yaptı. Özellikle en büyük 10 kripto para biriminin 9’unun düşüşle başladığı haftada dikkat çeken altcoin ise Chainlink (LINK) oldu. LINK, piyasalarda yaşanan bu geri çekilmelerden etkilenmeyerek tam tersi yönde hareketini sürdürdü ve fiyatını 23,76 dolar seviyesine kadar çıkararak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. IntoTheBlock analistleri LINK’teki bu rekor sonrası ilginç bir veriyi ortaya koydu ve Chainlink balinalarının su yüzüne çıktığı anlaşıldı. Oraya koyulan verilerde, her 10 Chainlink’ten 8’inin balinaların elinde olduğu görüldü.

Bu Rekor En Çok da Balinalara Yaradı

Piyasalarda yaşanan olumsuzluklarda, en büyük 10 kripto para biriminin 9’u yönünü aşağı çevirmişken, Chainlink son 7 gün içinde %70 oranında değer kazandı ve fiyatını 23,76 dolar seviyesine çıkarmayı başardı. LINK’in bu değer kazanımlarının arkasında birçok etken olduğu düşünülüyor. Fakat ne olursa olsun, LINK’teki bu yükselişlerin de en çok LINK balinalarının işine yaradığı anlaşıldı. Zira LINK balinaları, piyasadaki LINK arzının çok büyük bir kısmını elinde tutuyor.

9 Balina Tüm LINK’lerin %66’sına Sahip

Chainlink’te yaşanan bu değer artışları sonrasında IntoTheBlock, sıra dışı bir bilgiyi ortaya çıkardı. Gelen verilere göre, en zengin 9 LINK cüzdanının, piyasadaki tüm LINK’lerin %66’sına sahip olduğu görüldü. Öte yandan piyasadaki tüm LINK’lerin %14,34’ünün ise “yatırımcılar” olarak tanımlanan 52 cüzdanda olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte, 9 balina hesabına ek olarak 52 yatırımcı ile birlikte, piyasadaki tüm LINK’lerin, %80’lik bir bölümünün hesap cüzdanlarında bulunduğu görüldü.

LINK Değeri Arttıkça İşlem Sayısı Azalıyor

IntoTheBlock analistleri öte yandan bir farklı istatistiği daha ortaya koydu. Analistlerin açıkladığı verilere göre, bir cüzdanda bulunan LINK’lerin sayısı ve değeri arttıkça, o cüzdandaki LINK işlemlerinin sayısının da aynı oranda azaldığı görüldü. Yani LINK balinaları, uzun vadeli olarak hareket ediyor. LINK’lerin %66’sına sahip olan balina cüzdanlarında 660 milyon adet ve yatırımcı cüzdanlarında da 143,3 milyon adet LINK olduğu tespit edildi.

Yorum Yap