1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

Chainlink ve Polkadot Yeni Rekor Seviyelerinde!

Kripto para piyasalarında, hafta arasında başlayan yükseliş ile birlikte Bitcoin (BTC) öncülüğünde altcoinler de harekete geçti ve piyasalar yeni günde yeşile büründü. Bu artış tablosunda ise Chainlink (LINK) ve Polkadot (DOT) gösterdiği performanslar ve kırdığı rekorlar ile dikkatleri çekmeyi başardı. Yatırımcılarını sevindiren bu 2 altcoinin yükselişinde neler etkili oldu?

Chainlink ve Polkadot Yeni Rekor Seviyelerinde!

Kripto para piyasalarında, önceki hafta başında başlayan geri çekilmeler, piyasalarda adeta çakılmaları başlatmıştı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yaşadığı büyük geri çekilme sonrasında, altcoinler de payına düşeni almış ve piyasalarda genel tabloda düşüşler kaydedilmişti. Ardından geçtiğimiz hafta içinde Bitcoin yeniden toparlanarak piyasaları da yukarı yönlü etkilemişti ve bununla birlikte yükselişe geçen altcoinler yeni bir salınımla karşılaşarak, son 3 günde büyük değer kayıpları yaşamıştı. Dalgalı seyirlerin devam ettiği ve kripto varlıkların düşüş eğilimine geçtiği haftanın son gününde, Bitcoin öncülüğünde piyasalar yeniden toparlanmaya başladı ve hafta arasına girilirken yukarı yönlü hareketlilikler neredeyse tüm altcoinleri etkiledi. Bu hareketliliklerde ise en çok dikkat çekenler Chainlink (LINK) ve Polkadot (DOT) oldu. Her iki altcoin de hafta arasında kendileri adına tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirleyerek, altcoin sezonuna ilişkin oluşan umutları yeniden gündeme getirdi. Peki LINK ve DOT’un bu fiyat hareketliliğinde rekora yürümesinde neler etkili oldu?

LINK ve DOT Yeni Rekor Seviyelerinde

Kripto para piyasalarında, en büyük 7. kripto para konumunda bulunan Chainlink (LINK) hafta arasında 24,20 dolar seviyesinin hemen üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüş oldu. Bu değer artışı ile birlikte Chainlink, piyasa değerini de yaklaşık 10 milyar dolar seviyesine çıkarmayı başardı. Bir diğer yandan en büyük 4. kripto para konumunda bulunan Polkadot (DOT) ise 19 dolar seviyesinin üzerine çıkarak kendi rekorunu tazelemiş oldu. Ağustos ayında piyasalara sürülen DOT böylece ortaya çıktığı günden bu yana %500 oranında değerlenerek piyasa değerini de 17 milyar dolara yaklaştırdı.

Chainlink Yükselişinde Neler Etkili Oldu?

Hafta arasında Chainlink’in büyük bir başarı göstererek yeni rekor seviyesine ulaşmasında, analistlere göre 2 önemli etken rol oynadı. Grayscale’in yatırımları ve yapılan ortaklık anlaşmaları, Chainlink’in bu yükselişindeki en etkili iki faktör olarak ele alındı. Delaware Trust Company’nin attığı adımlar ile birlikte, Grayscale’in LINK için özel bir tröst kuracağı haberleri LINK’e olan ilgiyi büyük oranda artırdı. Öte yandan Quenbee Company, AllianceBlock ve Andre Cronje’nin Keep3r güncellemesi ile ilgili yaptığı ortaklık açıklamalarının da LINK yükselişinde etkili olduğu düşünülüyor.

Polkadot (DOT) Yükselişinde Ne Etkili Oldu?

Ripple (XRP) ile verdiği dördüncülük mücadelesini kazanan Polkadot (DOT), kendi ekosisteminde 200’den fazla projeye çatı oluşturmuş durumda. Aralarında REN, PHA ve AKRO gibi projelerin bulunduğu bu ekosistem, sağladığı teşvikler ile büyük kurumların ilgisini çekmeyi başardı. Bununla birlikte Binance DOT için fon ayırdığını açıkladı, Huobi ve KuCoin de “Özel Polkadot Ekosistem Programı” kuracaklarını duyurdu. Yapılan açıklamalar ve DOT adına atılan bu olumlu adımlar, DOT’un rekora koşmasında büyük oranda etkili oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir