1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Chainlink’i (LINK) Yakından Tanıyın

Chainlink (LINK) son dönemde fiyat hareketliliği ile dikkatleri çekiyor. Peki, Chainlink (LINK) özellikleri nelerdir? Chainlink (LINK) yatırımı mantıklı mı, nasıl yapılır? İşte detaylar...

Chainlink’i (LINK) Yakından Tanıyın

Chainlink’i yakından tanımak için ilk olarak tanımına dair detaylar öğrenilmeli, Chainlink’in Pypal ve Visa gibi ödeme hizmetleri, Bitcoin ve Ethereum gibi Blockchain’ler için köprü kurma amacına sahip olduğu bilinmelidir. Chainlink ağına ilişkin proje kapsamında 2017 senesinde bir ICO düzenlenmiş ve token satışında LINK adı ile bir kripto para birimi ortaya atılmıştır.

Chainlink Nasıl Üretilir?

Chainlink üretmek için Ethereum ağı üzerinden LINK geliştiricilerinin işlem yapması gerekir. Bu işlem kapsamında geliştiriciler ağdan gelen karmaşık matematik kodları çözerek, yatırımcılar arasında yapılan işlemlerin onaylanmasını sağlarlar. Her blok ve onay tanımlaması ardından ise LINK açığa çıkar. Üretim BTC ve ETH madenciliğinde olduğu gibi kullanıcılar tarafından yapılamaz. Chainlink ağında kullanıcılar için madencilik işlemlerine yer verilmemiştir.

Chainlink (LINK) Nasıl Saklanır?

LINK saklamak için masaüstü, sanal veya donanım kripto para cüzdanına sahip olunmalı ve LINK miktarı bu cüzdana aktarılmalıdır. İşlem için dijital varlık satışı yapan internet mağazalarından donanım cüzdan veya masaüstü cüzdan alınabilir. Masaüstü cüzdanlar direk olarak bilgisayara indirilir ve internet bağlantısı aktifken LINK bakiyesi kontrol edilir. Donanım cüzdan ise bilgisayara bluetooth ile bağlanarak, LINK miktarı görüntülenir. Donanım cüzdan fiziki bir formdaki cüzdandır.

Bu cüzdanlara LINK göndermek için ise kripto para borsası üzerinde yer alan hesaptan ‘’kripto para transfer işlemleri’’ sekmesine giriş yapılıp, cüzdanlara ait özel şifrelerin tanımlanması ardından onay verilmesi yeterlidir. Kripto para birimi dakikalar içinde cüzdana iletilir. Donanım cüzdanlar ile LINK’leri özel anahtara koda ek PIN kod altında saklamak mümkündür. Bu kapsamda cüzdanın kaybolması halinde yabancı bir kişinin LINK’lere erişimi önlenir.

Chainlink (LINK) Avantajları Neler?

Chainlink (LINK) fırsatları şu şekilde sıralanır:

  • Köprü olarak, Blockchain sistemi dışındaki sistemlerin Blockchain’e entegre edilebilmesi avantajını sunar.
  • LINK ödemeleri ile akıllı sözleşme yapabilme fırsatı sunar.
  • API tabanlı firmalara Blockchain üzerinden işlem yapabilme fırsatı verir.
  • LINK transferlerinde düşük işlem ücreti açığa çıkarır.
  • Cüzdanlar arası dakikalar içinde ve 7/24 LINK transferi avantajı sunar.
  • LINK ile birden fazla kripto para borsasında alım-satım, takas işlemleri yapılır.
  • Ethereum ile kurduğu bağlantı sayesinde hem ETH cüzdanlarda güvenlikli saklama hem de ETH işlemlerinden LINK ödemesi ile yararlanabilme imkanı sunar.

Bu gibi avantajları olan Chainlink ağı ve kripto para birimi olan LINK ile kazançlı yatırım işlemleri yapılabilir.

Yorum Yap