1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

CHZ, HOT ve BTT Ne Durumda?

Kripto para piyasaları 16 Nisan tarihinde ciddi yükselişlere sahne oldu. O tarihte birçok altcoin rekor kırarak yatırımcılarına ciddi kazançlar sağladı. Ancak o tarihten sonra, hafta arasında başlayan sert düşüşler, hafta içinde de yer yer kendisini gösterdi. Yeni hafta toparlanmalar ile başlamış olsa da 19-20 Nisan tarihlerinde, 24 saatlik dilimde kripto para piyasalarında %10 oranında düşüş yaşandı. Ancak yeni güne girilirken bu düşüşlerin yerini yeniden toparlanmalara bıraktığı görülüyor. 21 Nisan tarihinde kripto para piyasalarının güne %2 değer artışı ile başladığı görülüyor.

CHZ, HOT ve BTT Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında son dönemlerde öngörülemez fiyat hareketliliklerinin yaşandığı görülüyor. Lider Bitcoin’in (BTC) de dahil olduğu bu fiyat hareketlilikleri, yatırımcıları endişelendirmeye başladı. Zira 16 Aralık 2020 tarihinde başlayan büyük rallinin izleri Nisan ayında da devam etmiş ve Bitcoin 64 bin dolar üzerine çıkarak rekorunu tazelemişti. Bitcoin’e paralel olarak birçok altcoinin de rekor kırması, yatırımcılar için yaz dönemine doğru girilirken beklentilerin artmasını sağladı. Ancak beklenen yükselişlerin başladığı düşünülürken, geçtiğimiz hafta sonunda gelen sert düşüşler, ibreleri tersine çevirdi.

Bu durum piyasalarda bir endişe yarattı ve özellikle deneyimsiz yatırımcılar piyasadan tasfiye olmaya başladı. 24 saatte %10 oranında değer kaybeden kripto para piyasaları, 21 Nisan’a %2’lik değer artışı ile başladı ve toparlanmalar görülüyor. Bu toparlanmalarda son dönemlerin en popüler altcoinlerinden Chiliz (CHZ), Holo (HOT) ve BitTorrent Token (BTT) fiyat hareketlilikleri ile dikkat çekiyor.

Chiliz (CHZ)

Kripto para piyasaları son günlerde, en çok eleştiri aldığı konu olan volatilite konusunu net şekilde yansıtıyor. Piyasalarda bir sert değer kayıpları görülüyor, bir değer artışları görülüyor. Ancak yeni günde piyasalarda toparlanma hareketlilikleri görülürken Chiliz’in (CHZ) son günlerde girdiği düşüş potasından çıkamadığı dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde 0,87 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kıran CHZ, o rekordan sonra %40 oranında değer kaybı yaşadı ve düşüş sürüyor. Son 7 günlük süreçte CHZ düşüşü %10’a ulaştı ve CHZ 0,46 doları gördü. Yazım sırasında CHZ 0,53 dolarda işlem görüyor.

Holo (HOT)

Son günlerin popüler altcoinlerinden Holo (HOT) da düşüşlerden payını aldı. Son 2 haftalık süreçte Holo %44 oranında geriledi ve düşüş devam ediyor. 5 Nisan tarihinde 0,031 dolar ile tüm zamanların rekorunu kıran Holo o tarihten bu yana %50 oranında değer kaybetti. Holo son 1 yılda %4.555 oranında yükselmişti ve yazım sırasında 0,015 dolar seviyesinde işlem görüyor.

BitTorrent Token (BTT)

5 Nisan tarihinde Holo ile birlikte rekor kıran BitTorrent Token (BTT) de düşüşe geçti ancak Holo kadar sert bir düşüş yaşamadı. BTT, 5 Nisan tarihinden bu yana %38 oranında değer kaybetti ve son 24 saatte çizdiği grafikle bu değer kayıplarını sınırlamaya başladığı görülüyor. Son 24 saat içinde %3,9 oranında değer kazanan BTT, yazım sırasında 0,00791 dolar seviyesinde işlem görüyor.