1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Çin Webio’su Kripto Hesaplarını Bloke Etti!

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo, kripto para hesaplarını blokeledi. Bunun hemen ardından ise Bitcoin fiyat düşüşü yaşandı. Haber öncesinde analistler değer kazanımının devamını bekliyorlardı.

Çin Webio’su Kripto Hesaplarını Bloke Etti!

5 Haziran’da gün içinde beklenmedik bir hamle Çin’den geldi. Çin, Webio içindeki DeFi liderinin ve pek çok yatırımcının kripto para hesaplarını blokeledi. Olayın sonrasında ise Bitcoin’in duruma hemen tepki verdiği ve fiyatının düştüğü görüldü. Analistler bugün Bitcoin’in iyi bir düzeltme yapabileceğini düşünüyorlardı. Beklenmedik Çin hamlesi ile piyasada durum tersine dönüyor.

Pekin Baskıları Sebep Görüldü!

Elde edilen son bilgilere göre, Weibo yüksek bir sayıda kripto KOL hesabına bloke koydu. Yapılan açıklamalar kapsamında, bu hamlenin kripto paralar için yapılmış en sert tedbirlerden biri olduğu ifade edildi. Webio’da meydana gelen bu durumun sebebinin ise Pekin’in uyguladığı baskıcı tutum olabileceği açıklandı.

Hangi Hesaplar Bloke?

WU Blockchain tarafından yapılan açıklamada, bloke edilen hesaplar içinde Çin’in en popüler merkezsiz finans lideri DeFi’nin ve diğer birçok ünlü yatırımcının da hesapları yer alıyor. Elon Musk’ın son paylaşımları ile fiyat gerilemesi yaşayan ve ardından bugün toparlanma içine giren kripto para birimleri tekrar düşüşe geçtiler. Webio’dan gelen bu haber piyasadaki dengeleri bir anda değiştirdi.

BTC Değer Kaybetti!

5 Haziranda saatler 14:03’ü gösterirken Bitcoin fiyatı değer kaybı yapıyor. Aynı dakikalarda CoinMarketCap verilerine göre BTC fiyatı, 36.537 dolar düzeyine kadar geriledi ve %0.49 oranında değer kaybını tabloya aldı.

Aynı anda henüz ETH’de bir değer kaybı görülmüyor ve 2.710 dolarlık fiyat tabloya geliyor. ETH aynı dakikalarda %3.15 değer kazanımını koruyor. Ancak analistler BTC’de düşüş devam ederse diğer altcoinlerinde de yönünün değişebileceğini belirtiyorlar.

BTC ve Piyasa Son Derece Oynak!

Son hafta içinde kripto para piyasası son derece istikrarsız hareketlere sahne oldu. Fiyat oynaklıkları oldukça ön plandaydı. İlk olarak Elon Musk’ın Bitcoin madenciliği eleştirmesi ile geriledi, ardından toparlandı. Hemen sonrasından Musk’tan gelen kırık kalp paylaşımı ile BTC fiyatı bir kez daha geriledi. Etkilerin azalması ile yükselişe geçmek için hamle yapan BTC bir nebze değer kazandı. Şimdi ise Çin’in hamlesi ardından yeni bir düşüş gündeme geldi.

Çin’den gelen hamle ardından Dogecoin fiyatlarında da henüz çarpıcı bir değer kaybı bulunmuyor. 5 Haziranda saatler 14:10’u gösterirken Dogecoin 0.37 dolarlık fiyatta yer aldı ve değer kazanımını %2.83 oranına kadar geri çekti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir