1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Çin’de Gelecek Yıl Madenci Sayısı Azalacak Mı?

Çin’de Gelecek Yıl Madenci Sayısı Azalacak Mı?

Kripto para birimi madencisi Çinli sayısı gelecek yıl ne kadar artacak? Kripto para birimi madenciliğinden kazanç elde edilmeye devam edilecek mi? Çin hükümetinin ekonomide Liberal, yönetimde Komünist politikaları Kripto paraların geleceğini nasıl etkileyecek?

featured

Çin merkezli madencilerin sayısında her yıl yükseliş yaşanıyor. Çinli kripto para birimi madencileri liderliği ellerinde tutmaya devam ederken, özellikle de kısa vadede daha fazla sayıda Çin merkezli madencilerin sayısında artış yaşanması, beraberinde Çin merkezli kripto para madenciliği çiftliklerinin sayısının da önümüzdeki yıllarda artış göstermesi öngörülüyor.

Bitcoin madenciliği başta olmak üzere çok sayıda kripto para biriminin madenciliğinin rekor düzeyde Çinli madencilerin elinde tutulduğundan söz edilirken, bazı yatırımcıların Çin’i terk etme düşünceleri olmasına rağmen bu dönemde pek fazla sayıda madenci çıkışının olmadığından söz ediliyor.

Çin Ucuz Enerji Konusunda Lider Değil

Dünyanın birçok farklı ülkesine oranla Çin en ucuz enerjiyi sunan ülkeler arasında değil. En azından yerel para birimi bazında bakıldığında en ucuz enerjiyi sunan ülkeler arasında ilk sıralarda yer almıyor. Ülkede madencilik için sunulan enerji normal tüketim için sunulan enerjiyle aynı fiyatlandırılıyor ancak özellikle de bu dönemde Pekin merkezli yeni kararların alınmasının bile söz konusu olabileceğine dönük iddialar mevcut.

Çin’de Kripto Para Madencileri Gelecek Yıl Artacak

Gelecek yıl kripto para birimi madencisi sayısının Çin genelinde daha çok artması beklenirken, dünyanın birçok ülkesinden Çin dahil olmak üzere Gürcistan, Ukrayna, Rusya ve Kanada gibi ülkelere madencilik yapmak için akın etmesinin beklendiği iddiaları mevcut.

Bu beklentiler ile ilgili kesin raporlar ve sayılar yok ancak her yıl onbinlerce madencilik yapan kişinin ülke değiştirmeyi düşündüğü, özellikle Asya bölgesinden çok sayıda yatırımcının ABD ve Kanada’yı ilk tercihleri arasına ekledikleri belirtiliyor.

Kripto Para Madenciliği Kazandırmaya Devam Ediyor

Madencilikten elde edilen gelir giderek daha fazla zor hale geliyor olmasına rağmen madencilik sektörünün hâlâ kazançlı olduğu, yüksek oranlarda kar elde edilebildiği belirtiliyor. Ancak özellikle de doğru cihazlar, doğru ülke ve doğru kararlarla bunun mümkün olabildiği biliniyor.

Yorum Yap