1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. CNBC’den Bitcoin Yatırımcılarını Endişelendiren Tweet

CNBC’den Bitcoin Yatırımcılarını Endişelendiren Tweet

BKCM CEO’su Brian Kelly, CNBC kanalında yayınlanan “Fast Money” adlı programa katıldı. Programın bir bölümü de Twitter üzerinden paylaşıldı. CNBC’nin Twitter’da yaptığı bu paylaşım sonrası Bitcoin yatırımcıları, tweeti görünce endişelenmeye başladı ve CNBC’ye tepki gösterdi. Görünüşe bakılacak olursa bazı Bitcoin yatırımcıları, CNBC’nin paylaştığı tweetleri Bitcoin için olumsuz bir gösterge olarak ele alıyor.

featured

13 Kasım Cuma günü, Bitcoin yatırımcıları için endişe yaratacak bir gelişme yaşandı. BKCM CEO’su Brian Kelly CNBC’de yayınlanan “Fast Money” isimli ekonomi programına katıldı. CNBC Twitter hesabından, programa ait bir bölümü tweet atarak paylaştı. CNBC’nin paylaştığı tweeti gören ve aralarında bazı ünlü isimlerin de bulunduğu bazı yatırımcılar, bu paylaşımdan endişe duyduklarını ve bu paylaşımın Bitcoin için olumsuz bir gösterge olduğunu dile getirerek kanala tepki gösterdi.

Kripto para piyasası kullanıcıları endişelerini ve tepkilerini dile getirirken; bir kullanıcı bunun daha önce de yaşandığını ve olumsuz etki gösterdiğini anlatan bir grafik paylaştı.

“Bu Tweeti Silin!”

U.Today’in haberinde, Jacob Canfield adlı bir traderın 2018 yılının Ağustos ayında CNBC’nin attığı tweetler ve Bitcoin’ın fiyat hareketleri arasındaki ters korelasyonu gösteren bir çizelge paylaştığı aktarıldı. Bunun yanı sıra; bazı ünlü analistler ve traderlar da CNBC’nin paylaştığı tweetlere tepkilerini dile getiren paylaşımlarda bulundu. Ünlü analist Josh Rager sosyal medyada Twitter üzerinden; “Bu tweeti silin!” yorumunu paylaşırken; Benjamin Bluntz da kinayeli bir yorumda bulunarak; “Tam da kazanç elde etmişken görmek isteyeceğim bir şey gerçekte, teşekkürler” sözlerini içeren bir tweet paylaştı.

Fast Money Programında Neler Konuşuldu?

CNBC’de yayınlanan Fast Money programının sunucusu Melissa Lee, programda BKCM CEO’su Brian Kelly’ye Bitcoin ve kurumsal Bitcoin yatırımcıları hakkında kısa birkaç soru yöneltti. Yöneltilen soruya Kelly, yüksek statülü ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin yatırımı yaptıklarını dile getirmelerinin profesyonel yatırımcıların üzerindeki riskin bir bölümünü aldığını söyleyerek yanıt verdi.

“Dijital Altın” Algısı ve Konumu Güçlenecek

Brian Kelly, programdaki konuşmasına; dijital dolar, dijital Euro ya da dijital yuan gibi dijital merkez bankası para birimlerinin Bitcoin’e rakip olamayacağını ve merkez bankalarının sınırlı sayıda arza sahip bir dijital para yaratamayacağına inandığını ve merkez bankalarının daha fazla para basmalarını kolaylaştıracak bir etken olduğunu dile getirdi. BKCM CEO’su Kelly, konuyla ilişkili olarak elinde Fiat Currency (fiat para birimleri) bulunduranlar için bu durumun bir risk olduğunu ve bu sebeple de Bitcoin’in “dijital altın” algısının ve konumunun da güçleneceğinin altını çizdi.

Daha Önce de CNBC Programında BTC Yorumları Yapmıştı

Kelly, daha önce de CNBC kanalında bir programa katılmış ve Bitcoin hakkındaki yorumlarını dile getirmişti. Geçtiğimiz yıl katıldığı programda Kelly; “Bitcoin her şeyin ötesinde artık makro ticaretin bir parçası olmaya başladı. Brexit dönemde Bitcoin’de çok hareketlilik görmüştük. Avrupa Merkez bankasının toplantılarında da gördük. Bitcoin’in küresel piyasalara olan bağlantısı güçleniyor.” sözlerini dile getirmişti.

Yorum Yap

Yorum Yap