1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. CNN “Şimdilik BTC’yi Unutun” Dedi ve O Altcoinleri Sıraladı

CNN “Şimdilik BTC’yi Unutun” Dedi ve O Altcoinleri Sıraladı

Kripto para borsasında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum’un (ETH) popülerliğinin yanında, CNN “Business” bölümünde yer alan bir makalesinde bazı altcoinlere dikkat çekti. Bitcoin, kripto para sektöründeki liderlik konumu sayesinde, artış ya da azalış hareketleri ile diğer birçok altcoinlerdeki hareketliliklerin yönünü de çizebiliyor. Fakat altcoin hareketleri sadece BTC’ye bağlı olarak hareket etmiyor. CNN de buradan yola çıkarak “Bitcoin’i unutun” dedi. İşte haberin detayları…

Bitcoin (BTC) özellikle Kasım ayı içerisinde yaşadığı dalgalı hareketlerle piyasalarda birçok kez gündeme geldi. Özellikle 12 Kasım tarihinde yaptığı sıçrama ile önemli bir direnç seviyesini aşan lider kripto para birimi, bu noktadan sonra rekor adımları atmaya başlamıştı. Kripto para piyasalarında sadece BTC yatırımcıları değil, neredeyse bütün yatırımcı ve kullanıcılar BTC için geri sayıma başlamıştı. 2017 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin 89 dolarlık seviyeye tırmanışına başlayan BTC, adeta yolda tökezledi ve Şükran Günü’nden bir gün önce gerileme yaşadı. Fakat bu gerileme Bitcoin’i durdurmadı ve bu düşüşten 36 saat sonra BTC yürüyüşüne kaldığı yerden devam etti ve rekor seviyesine ulaştı. 19 bin 500 dolar barajını aşan lider kripto para birimi, kripto para piyasalarındaki birçok borsada tüm zamanların en yüksek seviyesi 19 bin 800 dolarlık noktaya ulaştı. Bu durum kimi analistler tarafından rekor olarak kabul edilmese de birçok kripto borsasının 2017 yılından sonra aktif olduğu ele alındığında, o borsalar için bu seviye tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edildi. Kısa süre içinde bu kadar macera yaşayan Bitcoin, haliyle piyasalarda ilgi odağı haline geldi.

CNN Durumu “Business” Başlığında Değerlendirdi

Bitcoin’in ilgi odağı haline gelmesinin yanı sıra, lider altcoin Ethereum da özellikle Ethereum 2.0 güncellemesi ile son haftalarda oldukça popüler hale geldi. Bu güncelleme ile işlem hacmini artıran Ethereum da 600 dolar barajının üzerine çıkarak, yatırımcılarının yüzünü güldürdü. BTC ve ETH’nin bu popülerliği devam ederken CNN, yakın bir zamanda BTC dışındaki kripto para birimlerin tanınırlığını ele alan “Business” bölümünde bir makale ile altcoinleri değerlendirdi.

Bu Makale Unutulan Altcoinler Hatırlattı

NewsBTC haberine göre bu durum, yatırımcılar tarafından bu yoğun gündemde unutulan altcoinleri tekrar hatırlattı. CNN, bu bölümdeki makalelerinde daha önce ETH gibi popüler ve AAVE gibi DeFi projelerine yer veriyordu. Benzer bir durum, daha önce 2017 yılında Verge ve Nano gibi altcoinlerin rallisini de güçlendirmişti.

CNN O Altconleri Sıraladı

Son haftalarda Ethereum ve birçok altcoin, gösterdiği yükseliş hareketleri ile oran bazında Bitcoin’den daha iyi performans göstermişti. Bu performanslar ana akım medya organlarının da dikkatini çekmiş durumda. CNN de Business bölümünde, ‘daha fazla yükselen’ altcoinleri ele alıp, “şimdilik BTC’yi” unutun dedi. CNN yayımladığı makalesinde BTC dışında Ethereum, Ripple, Litecoin, Polkadot, Cardano ve Stellar gibi altcoinlere dikkat çekti ve bu altcoinlerin son dönemlerde Bitcoin’den daha fazla kazandırdığının altını çizdi.

Yorum Yap

Yorum Yap