1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Coinbase 3 Yeni Altcoin Listeliyor! Fiyatlar Sıçradı

ABD’deki en önemli kripto para borsası olan Coinbase Pro, 3 yeni altcoin’i listeleyeceğini açıkladı. Borsa platformu BOND, LPT ve QNT Coin’i işlem listesine ekleyecek. Bu haber fiyatları kısa süreli olarak yükseltti.

Coinbase 3 Yeni Altcoin Listeliyor! Fiyatlar Sıçradı

İşlem hacmi geniş ABD kripto borsası Coinbase Pro, BarnBridge, Livepeer, Quant Coin’i işlem listesine ekleyeceğini belirtti. Açıklama ardından ise ilgili altcoinlerde kısa vadeli fiyat sıçraması oluştu. Kripto para birimleri Singapur hariç olmak üzere Coinbase’i destekleyen eyalet bölgeleri için satışa sunulacak. İşlemler likidite şartlarının uygun şekilde karşılaması halinde 24 Haziran Perşembe günü ve sonrasında başlatılacak.

Conbase Pro’dan Listeleme Açıklaması!

Coinbase Pro, 3 yeni altcoin’i listeleyerek yatırımcılara sunmuş olduğu altcoin parite seçeneklerini genişletecek. BOND, LPT ve QNT Coin’i listesine alacağını belirtirken,“ Platformda yeterli BOND, LPT ve QNT arzı oluşturulduğunda, BOND/USD, LPT/USD, QNT/USD, alım satım için sipariş defterlerimize eklenecek. İşlemler yalnızca post, limit ve tam alım-satım olmak üzere üç aşama üzerinden başlayacak. Herhangi bir noktada yeni emir defterlerinden biri sağlıklı ve düzenli bir piyasa için değerlemelerimizi karşılamaz ise defteri daha uzun tek konumda tutabilir veya ticareti askıya alabiliriz.“ ifadeleri kullanıldı.

Listelenecek Altcoinlerde Kısa Vadede Fiyat Arttı!

Coinbase Pro’nun listeleme duyurusu ardından altcoinlerin fiyatları da hareketlendi. BOND Coin’in %50 oranında, LPT Coin’in %40 oranında ve QNT Coin’in %25 oranında fiyat artışını kayda aldıkları dün gece saatlerinde görüldü. Ancak bugün saatler 09:34’ü gösterdiğinde her 3 altcoin için değer kayıpları mevcut ve kırmızı tahtada işlem başladı. Fiyat sıçramaları oldukça kısa vadeli gerçekleşti.

Coinbase Pro’da Listelenecek 3 Altcoin’in Nitelikleri

BOND Coin, yatırımcıların DeFi getiri hassasiyetine ve fiyat oynaklığına karşı bir nebze korunmalarını sağlayan bir kripto para birimidir. Çünkü Defi hassasiyetini ve fiyat oynaklığını kontrol etmeye çalışan BarnBridge ağının kripto parası olarak biliniyor. Bir ETH token olarak geliştirilen BOND, yatırımcıların birbirlerine borç vermelerinde görev alıyor.

İlk uygulaması olan SMART Yield, Aave ve Compound gibi DeFi protokollerini borç vermek amacıyla risk profilleri arasında seçim yapabilmeyi mümkün kılıyor. SMART Yield kullanımı ile daha düşük risk üzerinden tahvil için oranlar alınabilirken, küçük tahvil yatırımcılarının tercih ettikleri daha yüksek oranlardan da yararlanılabiliyor.

LPT, merkeziyetsiz video akışı için inşa edilen Livepeer platformunun kripto para birimidir. Bir Ethereum token olan LPT, ağ üzerinde video dağıtma ve video kod değiştirme işlemleri için kullanılabilir ve eşleri ağın daha güvenli, uygun maliyetli olması için teşvik eder.

QNT, Quant Network’ün Blockchain’i ve özel ağları birbirlerini bağlamasını sağlayan Overledger modelini güçlendiren Ethereum token olarak bilinir. Qant Network, merkeziyetsiz uygulamaları eş zamanlı olarak birden fazla Blockchain üzerinden kullanmaya yarayan mDapp’ler, oluşturmada kullanılır.

LPT %9 Üzeri Fiyat Düşüşünde!

Kendilerine has nitelikleri olan ve Coinbase Pro listele haberi ardından fiyat sıçraması yaşayan altcoinler, bugün ise değer kaybı içindeler. Livepeer (LPT), saatler 09:45’i gösterdiğinde 23.54 dolar seviyesinden işlem gördü ve %9.21 oranında değer kaybını tabloya adı. LPT kripto para birimi, geride bıraktığımız son 24 saatlik sürede en çok 31.45 dolar seviyesinden işlem görürken, tabloya aldığı en düşük fiyat ise 22.81 dolar oldu.

PT kripto para birimi geride bıraktığımız son 7 günlük süre bazında en çok 31.45 dolardan ve en az 19.34 dolardan işlem gördü. Kripto para biriminin geride kalan 30 günlük performansı ele alındığında ise en çok 37.98 dolardan işlem gördüğü tespit ediliyor. Bu süre zarfında kayda geçen en düşük fiyat değeri ise 19.29 dolar oldu.

BOND %20 Üstü Değer Kaybında!

BOND, bugün saatler 09:48’i gösterirken oldukça dikkat çeken %20.70 oranında değer kaybını tabloda koruyor ve 35.04 dolardan fiyatlandı. BOND Coin Coinbase Pro listeleme haberi ardından hızlı bir yükselişe geçti ancak ardından aynı hız ile düşüş trendine geçiş yaptı. BOND kripto para birimi geride bıraktığımı 7 günlük sürede en yüksek 52.09 dolar seviyesinden işlem görürken, en düşük fiyat değerini 34.60 dolar olarak tabloya taşıdı.

BOND kripto para biriminin geride kalan son 30 günlük grafiği incelendiğinde en yüksek fiyat değerinin 51.38 dolar olduğu ve en düşük fiyatının 25.02 dolar seviyesinde yer aldığı görülüyor. Son 90 günlük grafik üzerinden gelen tepe noktası ise 57.63 dolar olarak kayda geçti.

QNT Coin %6 Üzeri Değerlendi!

Coinbase Pro’da işlem listesine dahil edilecek olan BOND ve LPT için fiyat düşüşü devam ederken QNT kripto para biriminde ise durum biraz daha farklı. QNT bugün saatler 09:53’ü gösterdiğinde değer kazanımını korumayı başardı. %6.39 oranında fiyat artışını yapan QNT kripto para birimi, 0.01813 dolar seviyesinden işlem gördü. QNT kripto para birimi geride bıraktığımız son 24 saat içinde tepe fiyatını 0.01818 dolar olarak kayda geçirirken, dip noktada ise 0.01604 dolar seviyesinde işlem gördü.

Bu altcoin için son 7 günlük grafik incelendiğinde en yüksek fiyat değerinin 0.01818 dolar olarak kayda geçtiği ve en düşük fiyatın ise 0.01236 dolar seviyesinde olduğu görülüyor. Altcoin’in son 90 günlük grafiğinde açığa çıkan en yüksek fiyat değeri ise 0.09329 dolar seviyesinde. Coinbase Pro’da listelenmesi beklenen 3 farklı altcoin için son durumda QNT değer kazanımına devam ederken diğer altcoinlerlerde değer kayıpları hakim.

Yorum Yap