1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Coinbase Pro Dogecoin’i İşleme Alacak!

Coinbase Pro uzun süredir devam eden sessizliği bozarak, nihayet Dogecoin’i listeleyeceğini belirtti. 3 gün içerisinde Coinbase Pro üzerinden Dogecoin alım-satımı yapmak mümkün hale gelecek.

Coinbase Pro Dogecoin’i İşleme Alacak!

Uzun süredir Dogecoin’in Coinbase listesinde yer alması üzerine söylentiler kripto gündeminde yer alıyordu. Coinbase ise sesiz kalmaya devam ediyordu. 2 Haziran’da gündeme gelen yeni bilgilere göre Coinbase, Dogecoin’e desteği verdi ve onun 3 gün ardından borsa işlemlerine dahil edecek. Bu kapsamda Coinbase Pro kullanıcıları artık bu alandan Dogecoin alım-satımı yapabilecekler. ABD’nin en önemli kripto para borsalarından olan Coinbase’de listelenmenin ise Dogecoin fiyatlarını yükseltebileceği belirtiliyor.

Premium Kullanıcılar Dogecoin Alabilecek!

Coinbase halka açık bir kripto para borsasıdır. Bu işlem hacmi geniş borsa ise artık Premium müşterileri için Dogecoin mevduatlarının mevcut olduğunu ifade etti. Coinbase Pro, Coinbase tarafından geliştirilmiş olan daha çok ileri düzeyde ticari yatırımcılara ve profesyonellere hitap eden bir alan olarak biliniyor. Kullanıcılara teknik bir borsa arayüzünü ve geniş işlem çiftini sunan Coinbase Pro tarafında artık Dogecoin’de yer alıyor.

Yatırımcıların Dogecoin ile işlem yapabilecekleri Coinbase Pro’da aynı zamanda, analitik hizmetler, güvenli cüzdanlar ve saklamaya yönelik başka teknolojik yöntemlerde sunuluyor. Diğer yandan Pro kullanıcılarının uzun zamandır listelenmesini bekledikleri kripto para ise Dogecoin olarak biliniyordu. Bu açıdan ilk listelenme ardından alım taleplerinin yüksek oranda karşılanabileceği düşünülüyor.

Maksimum 3 Gün İçinde Alımlar Başlıyor!

Dogecoin alım-satımlarına her şeyin düzgün gittiği ve likiditenin sağlandığı varsayılarak en geç 3 gün içinde başlanacağı açıklandı. Her hangi bir ek işlem gerekmez ise 2 gün sonra listelenmenin yapılacağı gündeme yansıdı. Henüz işlemlere ekleme yapılmamış olsa dahi haberin yayılması ile birlikte meme token’ın fiyatında artış geçekleşti. Çünkü işlem hacmi geniş ve güvenilir bir borsada listelenme haberi, kripto paraların fiyatları için destek sunan bir faktör olarak biliniyor.

Dogecoin Yatırımcıları Karda!

2 Haziran 2021’de Dogecoin 0.39 dolara yükseliş yaparak,%22.69 oranındaki etkili değer kazanımını tabloya aldı. Coinbase Pro’da listelenme haberi ile yükselişe geçiş yapan Dogecoin’in bu artışı kısa vadede devam ettirebileceği analistlerce açıklandı. Bu yükseliş ardından 2021 yılı 1 Ocak tarihindeki fiyat üzerinden Dogecoin alımı yapanların, 2 Haziranda ortalama %16.000’den fazla yatırım getirisi elde edebildikleri açıklandı. Bu tablonun meydana gelmesi ile Elon Musk’ın tahminleri gerçekleşti.

DOGE Başarıya Doymadı!

DOGE, yaşadığı değer kazanımı ardından CoinMarketCap verilerine göre de bir başarı elde etti. CoinMarketCap’in verilerine konu olan ilk 100 kripto para içinde, 24 saatlik sürede en iyi performansı sergileyen kripto para Dogecoin oldu.

Yorum Yap