1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Coinbase Pro Listeledi, 3 Altcoin Rekora Koştu

Dünyanın en büyük iki kripto para borsasından biri olan Coinbase tarafından yapılan duyuru, bazı altcoinlere yine rekor fiyatları getirdi. Yalnızca kurumsal yatırımcıların dahil olabildiği Coinbase Pro, 3 yeni altcoini listelediğini duyurdu ve bu duyuru ile birlikte o altcoinler rekor kırdı. Kripto para piyasalarında Mart ayının son haftasında yaşanan değer kayıplarında gelen bu rekorlar, yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı.

Coinbase Pro Listeledi, 3 Altcoin Rekora Koştu

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 13 Mart tarihinde tüm zamanların rekoru olan 61 bin 800 dolara ulaştıktan sonra önce konsolidasyon sürecine girdi, ardından değer kayıpları yaşadı ve dönemsel olarak değer artışı da yaşadı ancak bu değer artışlarında Bitcoin, 60 bin dolar bandında sürekli olarak reddedildi. Bitcoin’in bu fiyat hareketlilikleri, her defasında kripto para piyasalarına paralel hareketlilikler ile yansıdı ve Mart ayının son haftasında Bitcoin’in sergilediği düşüş eğilimindeki fiyat hareketlilikleri, birçok altcoinin de değer kaybetmesine yol açtı. Ancak son haftada piyasalarda Bitcoin öncülüğünde görülen değer kayıplarına bazı altcoinler katılmayarak, piyasaların tersine hareket etmeyi başardı. Ripple (XRP), Unispwap (UNI) gibi altcoinler değer artışı yaşayarak dün dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Bugün ise piyasalarda, Coinbase borsasının duyurusu ile rekor kıran 3 altcoin dikkatleri çekmeyi başardı. Yalnızca kurumsallara hizmet veren Coinbase Pro, 3 altcoini listelediğini duyurdu, bu duyuru ile birlikte o altcoinler rekora koştu.

Coinbase Pro’nun Listelediği 3 Altcoin

Binance ile birlikte dünyanın en büyük iki kripto para borsasından biri olan ve en fazla onaylı kullanıcıya sahip olan Coinbase borsası tarafından yapılan altcoin listeleme duyuruları, hemen hemen her defasında o altcoinlere değer artışları getirmişti ve bunun yeni bir örneği Coinbase Pro tarafından duyurulan 3 altcoin listeleme haberi ile yaşandı. Coinbase Pro tarafından yapılan duyuruda Ankr (ANKR), Curve Dao Token (CRV) ve Storj (STORJ) altcoinlerinin listelendiği açıklandı. Gelen açıklama sonrası 3 altcoin de rekor yükselişler elde etti.

Altcoinler Nasıl Hareket Etti?

Coinbase Pro tarafından listelenen ANKR, tüm zamanların rekoruna ulaşmayı başardı. ANKR son 24 saatte %38 oranında değer artışı yaşarken, son 7 günde %49 oranında ve son 30 günde de %277 oranında değer kazandı. Diğer taraftan STORJ, son 24 saat içinde %73 oranında ve son 30 günlük süreçte %100 oranında artış göstererek çok ciddi bir sıçrama gerçekleştirdi. Listeleme haberi ile birlikte son 24 saat içinde CRV %18 oranında ve son 7 günlük süreçte de %38 oranında değer kazanmayı başardı.

Coinbase İçeriden Bilgi Mi Sızdırdı?

Söz konusu 3 kripto para biriminin, Coinbase Pro tarafından listelenmesi ile birlikte daha yüksek değer kazançları yaşaması bekleniyordu ancak bu durum gerçekleşmedi ve altcoinler beklenenden daha sınırlı değer kazandı. Crypto Watch tarafından paylaşılan verilerde, altcoinlerin duyurudan önce yükselmeye başladığı ortaya çıktı ve bu durum, içeriden bilgi sızdırıldığına ilişkin şüpheleri gündeme getirdi. Coinbase adına daha önce de benzer iddialar ortaya atılmıştı.