1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. COVID-19 En Çok Temassız Ödemelere İlgiyi Arttırdı

COVID-19 En Çok Temassız Ödemelere İlgiyi Arttırdı

COVID-19 nedeniyle temassız ödeme araçlarına ilgi büyük oranda arttı. Bitcoin dijital ödemelerde çok daha fazla kullanılmaya başlandı.

featured

COVID-19 10 aydır gezegenin en büyük belaları arasında bulunuyor. Gün geçtikçe vaka sayısı artışa geçiyor ve ölüm oranları hızla yükseliyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli aşı çalışmaları hızla devam ederken, Avrupa, Ortadoğu ve daha birçok bölgede birçok ülke aşı çalışmalarında hızlı hareket etmekte. Ancak ABD merkezli aşı dışında diğer ülkelerin aşılarının dünyada genel kabul görüp görmeyeceği konusu bile tartışmalar arasında yer almakta ve endişe yaratmakta.

Bu süreçte insanlar görünüşte bir süre daha COVID-19 ile beraber yaşamaya devam etmek zorundalar ve bu dönemde daha fazla korunma ve önlemler konusuna dikkat etmek zorunda kalacaklar. Çünkü COVID-19 vaka sayısı artıyor ve her geçen gün daha fazla sosyal alanlara katılma ihtiyacı doğuyor. Market alışverişlerinden sağlık ihtiyaçlarına kadar birçok farklı temel ve zorunlu gereksinimler son dönemde online olarak çözülmeye çalışılsa da fiziksel yeterlilikte olamıyor.

Bankacılık Sistemleri Temassız Özelliklere Yöneldi

Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere çok sayıda ülke banka ve kredi kartlarının temassız ödeme özelliklerinin limitinde artışlara gitti. Bu tüm dünyada daha fazla sayıda insanı temassız ödeme yapmaya yönlendirdi. Temassız ödemeler yapanlara puan veren bankalar bile oldu.

Son yılların en büyük temassız ödeme güncellemeleri 10 ay içerisinde geldi ve temassız ödemelere ilginin artmasının yanında Bitcoin’e de ilgi artışa geçti.

Bitcoin İle Ödeme Yöntemi Gelişecek

Henüz milyarlarca insan Bitcoin’i bilmiyor ve haberi yok. Ancak bugün birçok insan 10 ay öncesine göre temassız ödeme seçeneklerinden nasıl haberdar olduysa veya olmak zorunda kaldıysa gelecekte Bitcoin’in de temassız ödemelerde daha çok kullanılması bekleniyor.

COVID-19 Bitcoin’e İlgiyi Arttırdı

COVID-19 nedeniyle Bitcoin’e ilgi büyük oranda olmasa da arttı. Gelecek aylarda daha fazla artış olmasının mümkün olabileceği, özellikle servetlerini taşıyan kişilerin daha fazla Bitcoin’e ilgi göstermelerinin beklendiği öngörülmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap