1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Covid-19 Sonrası Dünya Bitcoin Patlamasını Yaratacak

Covid-19 Sonrası Dünya Bitcoin Patlamasını Yaratacak

Ünlü kripto para derecelendirme şirketi Weiss Ratings analistleri Covid-19 sürecinde yaşanan gelişmeleri ve kripto para dünyasının bu gelişmelerden nasıl etkilendiğini değerlendirdi. Ünlü şirketin analistleri süreçteki olumlu gelişmelerin Bitcoin ve diğer kripto paralarının parlaklığını arttırdığını ancak altın gibi menkul kıymetlerin değer kaybına yol açtığını düşünüyor.

Covid-19 Sonrası Dünya Bitcoin Patlamasını Yaratacak

Dünyanın en ünlü kripto derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings son dönemlerde kripto para dünyasında yaşanan hareketliliği ve Covid-19 salgınının piyasaya nasıl etki ettiğini değerlendirdi. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili birçok analistin fikirlerini paylaşmaya devam ettiği bu süreçte Weiss Ratings şirketi Cocid-19 salgınında yaşanan gelişmelerin piyasanın en büyük etmenleri arasında olduğunu düşünüyor. Derecelendirme şirketi analistleri süreci yalnızca kripto para piyasası açısından değil aynı zamanda altın gibi menkul kıymetlerin yaşayacağı fiyat değişiklikleri açısından da değerlendirdi.

Covid-19 salgınının başlaması ile beraber hem kripto para piyasası hem de altın gibi gayrimenkullerin bulunduğu fiziksel piyasa ciddi anlamda yükselişe geçmişti. Salgınla ilgili olumlu gelişmelerin yaşanması, aşı çalışmalarından başarılı sonuçlar elde edilmesi ise yatırım limanları arasında güvenilirlik farklarının oluşmasında etkili oldu. Birçok analist yatırım limanlarında yaşanacak değişiklikleri ve uzun vadede piyasalarda görülecek değişiklikleri değerlendirmeye devam ediyor.

Weiss Ratings Analistleri Covid-19 Sürecini Değerlendirdi

Covid-19 sürecinin kripto para piyasaları ve diğer piyasa araçları üzerindeki etkilerini inceleyen kurumlardan biri de ünlü kripto para değerlendirme şirketi Weiss Ratings oldu. Weiss Ratings şirketinin analistlerinden Juan Villaverde ve Bruce Ng Covid-19 salgınına yönelik devam eden aşı çalışmalarında gelen olumlu haberler üzerine piyasayı değerlendirdiler. Pfizer ve Moderna şirketlerinin bulduğu aşılarından sonra kripto para piyasasınında ve altın fiyatlarında yaşanacak değişimleri ele alan Weiss Ratings analistleri konu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Weiss Ratings Analistleri: Aşı Gelişmeleri Bitcoin’i Yükseltiyor

Weiss Rating analistlerinden Juan Villaverde ve Bruce Ng gelen olumlu aşı haberlerinden sonra yatırımcıların portföylerini yeniden düzenlemeye başladıklarını açıkladı. Yatırımcıların uygulanabilir aşı olasılığını değerlendirmeye başladıklarını söyleyen analistler bu yeni bakış açısı ve düzenlemelerin hem kripto para dünyası üzerinde hem de altın fiyatları üzerinde ciddi etki gösterdiğini belirttiler.

Weiss Ratings analistleri altın ve tahvillerin piyasada yaşanan değişimin kurbanı olduklarını ve fiyat düşüşü yaşadıklarını açıklarken Bitcoin’in ise değerini korumaya devam ettiğini açıkladılar. Analistler Bitcoin’in salgın sonrası süreçte de hızlı bir iyileşme sürecine gireceğini söylediler.

Kripto Paralar Tek Güvenli Liman Haline Gelecek

Weiss Rating analistleri Covid-19 salgını sonrası süreçte Bitcoin ile beraber diğer altcoinlerde de yükselme yaşanacağını ve altcoin piyasasının toparlanma sürecine gireceğini söylediler. Analistler altın fiyatlarında yaşanan gerilemeyi de göz önünde bulundurarak, Covid-19 sürecinden sonra Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin tek güvenli yatırım alanı haline gelebileceğini de açıkladı.

Yorum Yap

Yorum Yap