1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Dalgalanma Sonrası Altcoinler Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında dün başlayan yükseliş hareketlerinde öncü yine lider Bitcoin (BTC) oldu. Bitcoin 31 dolar bandından hızla yükselerek gün içinde yeniden 38 bin doları gördü ancak bu yükseliş uzun soluklu olmadı ve Bitcoin akşam saatlerinde yeniden 33 bin dolar bandına geriledi. Bitcoin’deki bu geri çekilme diğer altcoinlere de yansıdı. Beklenen altcoin sezonu da şimdilik askıda kaldı.

Dalgalanma Sonrası Altcoinler Ne Durumda?

Dün yaşanan sıcak gelişmeler, kripto para piyasalarını heyecanlandırdı. Lider kripto para birimi Bitcoin, dün gün içinde hızla değerini artırdı ve 31 bin dolar seviyesinden hızlı bir yükseliş yaparak 38 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’deki bu yükseliş yine diğer altcoinleri de etkisi altına aldı ve birçok altcoin de hızla yükselişe geçti. Bitcoin’in başlattığı bu yükseliş hareketliliğine, en büyük 10 kripto paranın dokuzu sert yükselişlerle karşılık verirken, lider altcoin Ethereum (ETH) daha sınırlı değer artışlarıyla karşılık verdi. Toplu halde bir değer artışı başlayınca, beklenen altcoin sezonunun başladığına ilişkin tartışmalar da gündeme geldi ancak akşam saatlerinde Bitcoin yeniden değer kaybı yaşayarak 33 bin dolar bandına geri döndü ve diğer altcoinler de kazandığı değerleri vermeye başladı. Dünkü yükselişlerde günün en çok kazananı Dogecoin (DOGE) oldu. DOGE 24 saat içinde %1000 değer kazandıktan sonra kazançlarının bir kısmını geri verse de son 7 günlük grafiğinde hala %300 kazanç konumunda bulunuyor. Bu hareketlilikte, önde gelen kripto para birimleri ne durumda?

Ethereum (ETH)

Lider altcoin Ethereum (ETH), dün gün içinde 1.286 dolar seviyesine kadar gerilemiş olsa da başlayan yükseliş trendi ile birlikte 1.442 dolar seviyesine kadar çıkmayı başardı. Yazım sırasında ETH 1.348 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ethereum böylece yeniden 1.410 dolar direncinin altında kaldı ve analistlere göre Ethereum’un hızlı bir yükseliş eğilimine girmesi için bu direnç bölgesinin üzerinde net bir kırılma yaşaması gerekiyor. Analistler ayrıca Ethereum için aşağı bölgede en önemli destek noktasını 1.297 dolar olarak işaret ediyor.

Litecoin (LTC)

Kripto para sektöründe dün yaşanan hareketliliklerden ziyade Litecoin (LTC), bir önceki gün daha durgun bir seyirde devam etmişti. Önceki günü 134 dolar bandında tamamlayan LTC ardından 139 dolar seviyesini test etti ancak bu seviyedeki direnci kıramadı. Analistlere göre LTC’nin %38,2’lik Fibonacci geri çekilmesi ile birlikte fiyat düzeltmesine gitmesi durumunda, fiyat 125 dolar seviyesine kadar inebilir.

Ripple (XRP)

Kripto para piyasalarının, piyasa değeri bakımından en büyük 5. kripto varlığı konumunda bulunan Ripple (XRP), dünkü hareketliliklerde en çok göze çarpan altcoinlerden biri oldu. XRP son 24 saat içinde %8 oranında değer kazandı ve 0,289 dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte analistlere göre XRP en önemli direnç noktasını 0,30 dolar bandına getirdi. Analistler, aşağı yönde ise XRP için en önemli destek noktasını 0,24 dolar olarak işaret ediyor.

Yorum Yap