1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. DBS Bitcoin Alım Satımı Başlatıyor

DBS Bitcoin Alım Satımı Başlatıyor

Singapur’da bulunan dev banka DBS kripto para işlemleri ile ilgili hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. Kripto para alım satım işlemlerini gelecek hafta başlatacağını açıklayan dev banka Singapur Borsası’ndan da destek alacak. DBS’nin hangi hizmetleri kapsamın bulunduracağı, işlem yapmayı mümkün kılacağı kripto para birimleri ve yeni hizmet için hedef kitlesi işe ilgili açıklamalarda bulundu.

featured

Güneydoğu Asya ülkesi Singapur’da hizmet veren DBS dijital varlık hizmetlerine başlıyor. Singapur’un en büyük bankası olan DBS, dijital varlık ve kripto para işlemlerini gerçekleştireceği yeni platformunu da DBS Digital Exchange olarak tanımladı. Yeni kripto para hizmetleri platformuna Singapur Borsası’nın da destek vereceği açıklandı.

Tüm dünyada giderek daha önemli hale gelen kripto para piyasasına katılan finansal kuruluşlar giderek artmaya devam ediyor. 2020 yılında Covid-19 salgınının da etkisi ile hızlanan dijitalleşme ve ödeme alışkanlıklarının değişmesi ile daha merkezi bir konuma gelen kripto paralara olan ilgi giderek artıyor. 2020 yılında birçok finansal kuruluşun kripto para hizmeti vermeye başlaması ve zaten kripto para işlemlerine izin veren kurumların ise hizmet kapsamlarını genişletmesi, piyasanın ilerleyen dönemlerde daha da önemli hale geleceğinin kanıtı göstergesi oluyor. Dijital varlık ve kripto para hizmeti veren kuruluşların giderek artmaya devam ettiği  bu süreçte, Singapur’un en büyük bankası DBS de kripto para hizmeti veren kuruluşlardan biri haline geliyor. Bankanın hizmet kapsamı ise merak edildi.

Singapur Borsası DBS’yi Destekleyecek, %10 Hisse Alacak

Singapur’un en büyük finansal kuruluşların DBS bankasının DBS Digital Exchange isimli kripto para ve dijital varlık hizmetleri platformuna Singapur Borsası da destek verecek. Singapur Borsası yeni platformda %10 hisse sahibi olacağını açıkladı.

Singapur Borsası CEO’su Loh Boon Chye gelecek hafta açılması beklenen ve %10 hisse alarak destek olacağı yeni platform ile ilgili açıklama yaptı. Piyasa altyapısı ve risk yönetimi alanlarında sahip oldukları gücü bu platform için kullanmaktan heyecan duyduklarını açıklayan Chye, platformun küresel çapta dijital varlıklara güvenmek için çok iyi bir fırsat olduğunu belirtti.

DBS Digital Exchange Hangi Paralar Arasında İşlem Yapılacağını Açıkladı

Singapur’da açılacak yeni borsa DBS ile ilgili birçok ayrıntı da yatırımcılar tarafından merak edildi. DBS bankası yeni platformun müşteri kitlesi ve vereceği hizmetler ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yaptı.

DBS bankası açılacak yeni dijital borsanın yalnızca kurumsal yatırımcılar ve akredite yatırımcıları için hizmet vereceğini söyledi. Kripto para değişim hizmetlerinin sadece kurumsal ve akredite yatırımcılara sağlanacağını açıklayan banka, işlem yapılacak para birimlerini de açıkladı. DBS Digital Exchange platformu üzerinden 4 büyük fiat para birimi olan SGD, USD, HKD ve JPY ile 4 büyük kripto para birimi olan BTC, Ether, Bitcoin Cash ve XRP arasında değişim hizmeti sunulacak.

DBS Group CEO’su Yeni Hizmet İle İlgili Açıklama Yaptı

Singapur’daki yeni dijital borsa ile ilgili DBS Group CEO’su Piyush Gopta da açıklama yaptı. Gupta dijital varlıkların ana akım olduğunun kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Yorum Yap