1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Dev Bitcoin Balinası Cüzdanını Neden Boşalttı?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yaşadığı fiyat hareketlilikleri ile piyasaları şekillendirmeye devam ederken, dev Bitcoin yatırımcılarının da boş durmadığı ortaya çıktı. Kripto para piyasalarında gözler Ethereum (ETH) ve beraberinde yükselişe geçen diğer altcoinlere çevrilmişken, Crypto Sleuths bir BTC balina hesabında yüz milyonlarca dolarlık Bitcoin’in harekete geçirildiğini tespit etti. Peki BTC balina hesabındaki bu dev hareketlilik neye işaret ediyor?

Dev Bitcoin Balinası Cüzdanını Neden Boşalttı?

Kripto para piyasalarında son iki günün gündemi lider altcoin Ethereum (ETH) oldu. Ethereum, yükseliş akımında lider Bitcoin’den (BTC) bayrağı teslim aldı ve değer artışlarını sürdürerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ethereum’daki bu hareketlilik ile birlikte, Bitcoin ise yatay bir seyre geçiş yaparak yeni günde de sakinliğini korudu. Bu etkenler ise diğer altcoinlerin önünü açtı ve yeni günde birçok altcoin değer ciddi ölçülerde değer kazançları yaşadı. Haliyle piyasalarda Bitcoin sakinliğini korumaya devam ederken tüm gözler başta Ethereum olmak üzere, diğer altcoinlere çevrildi. Fakat Crypto Sleuths ilginç veriyi ortaya çıkardı ve bir Bitcoin balina hesabında yüz milyonlarca dolarlık BTC’nin harekete geçirildiğini tespit etti. Ortaya çıkan verilerde, balinanın tüm cüzdanındaki Bitcoin’leri boşalttığı görüldü.

Balina 17 Bin 473 Bitcoin’i Hesabından Çıkardı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yaşadığı sert dalgalanmaların ardından önce 40 bin dolar seviyelerine kadar tekrar yükseldi, daha sonra 35 bin dolar seviyelerinde dengelendi ve bu bantta yatay seyrini korudu. Yazım sırasında Bitcoin 34 bin 732 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ethereum’un ve diğer birçok altcoinin harekete geçtiği, Bitcoin’in ise sakin kaldığı saatlerde, bir BTC balinasının 3 dolarlık işlem ücreti karşılığında 615 milyon dolarlık Bitcoin’i farklı adreslere taşıdı. Toplamda 17 bin 473 adet Bitcoin’in transfer işlemleri ise Bitcoin Block Bot takip sisteminde tespit edildi.

3 Farklı Cüzdanda 55 Farklı İşlem Yapıldı

Bitcoin Block Bot takip sisteminin tespit ettiği ve Crypto Sleuths’un ortaya çıkardığı bu dev transfer işleminde dev BTC balinası, Bitcoin’lerini 3 farklı hesaba taşıdı. Balinanın yaptığı işlem sayıları ve hangi hesaba ne kadar Bitcoin aktardığı da ortaya çıktı. Dev BTC balinası bir hesaba toplamda 48 işlem ile 36o adet Bitcoin aktardı. Bir başka hesaba ise 5 farklı işlemde toplamda 17 bin 113 adet Bitcoin aktardı ve son adrese de toplamda 2 işlemde 1 Bitcoin’den daha az Bitcoin aktardı.

Balina İlk Olarak 15 Ocak Tarihinde Alım Yapmış

Yapılan transfer işlemlerinin, kripto para piyasalarında yatırım yapan bir şirketle ya da bu alanda çalışma yürüten bir şirketle bağlantısının olmadığı da anlaşıldı. Öte yandan BTC balinası yaptığı bu işlemlerde, BTC’leri kripto para borsaları bünyesindeki açık piyasada işleme alınabileceği bilinen herhangi bir adrese de aktarmadı. BitInfoCharts tarafından alınan bilgiye göre, söz konusu BTC balinası ilk orijinal cüzdanını 15 Ocak tarihinde oluşturdu ve yüklü miktarda aynı tarihte BTC alımı yaptı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir