1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Dev Firmadan Bu Altcoin’e 10 Milyon Dolarlık Yatırım!

Dev Firmadan Bu Altcoin’e 10 Milyon Dolarlık Yatırım!

Kripto para piyasalarında yaklaşık 4 aydır inanması güç bir dönem yaşanıyor. Altcoinlerin yükselişi ile başlayan dönem, Bitcoin (BTC) ve diğer önde gelen birçok altcoinin rekorları ile devam ediyor. Kripto para piyasasının lideri Bitcoin’in yeni bir rekor umutlarıyla 18 bin 500 dolar seviyelerine çıkışı, kripto para piyasalarındaki diğer altcoinleri ve önceki dönemlerde yerinde sayan bazı DeFi projelerini de harekete geçirdi.

featured

Kripto para piyasaları özellikle son 4 aydır inanması güç bir dönem geçiriyor. Altcoinlerin yükselişi ile harekete geçen bu dönem, Bitcoin’in ve birçok altcoinin rekora doğru adımları ile sürüyor. Özellikle 12 Kasım tarihinde kritik direnç bölgelerini kıran Bitcoin, 2017’deki rekorunu kırmak üzere yükselişe geçmişti. Bu rekor kırılamadı ancak BTC’nin bu yükselişi, birçok altcoini ve bazı DeFi projelerini harekete geçirdi. 18 bin 500 dolar seviyesine gelen BTC, kripto para sektöründe adeta fitili ateşlemiş oldu.

Three Arrows Capital Bambaşka Bir DeFi Projesini Tercih Etti!

Merkezi olmayan (DeFi) sektörünün önde gelen projelerinden Yearn Finance, Compound, Uniswap ve Aave gibi projelerin ciddi bir hareketlenme yaşayarak yükselişe girdikleri gözlemleniyor. Fakat bu DeFi projeleri her ne kadar göze çarpsa da dev bir yatırım firması, akla gelmeyecek bambaşka bir DeFi projesine yöneldi! Su Zhu’ya ait Three Arrows Capital isimli yatırım firması, Chainlink’e (LINK) 10 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı!

Chainlink (LINK) Tercihi Hem Şaşırttı Hem Şaşırtmadı

DeFi sektörü denince akla; Yearn Finance Compound, Uniswap ve Aave gibi ciddi potansiyelleri bulunan projelerin gelmesi çok normal. Özellikle son dönemlerde yakaladıkları çıkışlarla birçok yatırımcı ve analist tarafından da tavsiye edilen bu projeler, yatırımcılarını üzmeyecek gibi duruyor. Fakat Su Zhu’nun Theree Arrows Capital isimli yatırım şirketi bu projelere yönelmedi. Dev yatırım firması, tercihini beklenmedik şekilde Chainlink (LINK)’ten yana kullandı. Firmanın LINK’e 10 milyon dolarlık yatırım yapması aslında hem şaşırttı hem de şaşırtmadı. Yükseliş trendindeki DeFi projeleri arasında yer almamasıyla, LINK tercihi kripto para piyasası kullanıcılarını şaşırtırken; LINK’in toplam piyasa değerine göre en büyük DeFi projesi olması ise bu yatırımın aslında çok da mantıksız olmadığı düşüncesinin akıllara getirdi.

Dev Firma BTC Düşünce de LINK Almıştı

Dünyaca ünlü dev yatırım şirketi, daha önce de Bitcoin’in sert çakılarak bin dolarlık kayıp yaşadığı zaman da BTC yatırımı yapmıştı. LINK ise o sıralarda 14 dolar seviyesinden 12 dolar seviyesine düştü ve dev şirket bunu bir fırsat olarak değerlendirdi ve 12 dolardan LINK alımı yaptı. Aslına bakılacak olursa, BTC’nin yaşadığı bu düşüş piyasadaki birçok yatırımcı için bir alım fırsatı oluşturdu. Bu nedenle de anında tekrar sıçrama gerçekleştirdi.

Three Arrows Capital’in LINK Yatırım Değeri 14 Milyona Çıktı

3AC’nin ilk olarak 351 bin 147 LINK aldığı ve sonrasında ek olarak 400 bin adet daha LINK değerinde sermaye yatırdğı ve toplamda 751 bin 147 LINK topladığı görüşüyor. Dev şirket Three Arrows Capital’in ise bu yatırımdan sonra artan LINK fiyatı sayesinde, yatırımını 14 milyon dolara çıkardığı görülüyor. Buna göre; dev firma hiç de mantıksız bir hamle yapmamış.

Yorum Yap