1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Dev Şirketlerin BTC Yatırımı Sürüyor

Dev Şirketlerin BTC Yatırımı Sürüyor

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) olan yönelim hız kesmeden devam ediyor. Özellikle son haftalarda kurumsal şirketlerin odağında olan BTC’ye olan ilgi arka arkaya gelen yatırım haberleri ile devam ediyor. MicroStrategy’nin Cuma günü yaptığı BTC yatırım duyurusundan sonra Grayscale şirketinin yatırım haberi gelmişti. Ardından dün tekrar MicroStrategy 5 yıllık yatırım planında BTC’yi odağına aldığını açıklamıştı. Son gelen habere göre bu kez de Kanadalı dev şirket BTC yatırımı yaptığını açıkladı. İşte haberin detayları…

featured

Lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) olan ilgi hız kesmeden devam ediyor. Bitcoin kısa vadede düşüşler yaşasa da haftalardır sürdürdüğü yükseliş grafiğini rekor tazeleyerek taçlandırmıştı. Ardından tekrar düşüşe geçen BTC henüz bir atak yaparak yeniden rekor seviyesine çıkamadı fakat yatırım şirketleri bu durumun uzun vadede değişeceğini düşünüyor. Birçok başarılı ve ünlü analist BTC için uzun ve kısa vadeli tahminlerini paylaşırken, lider kripto para birimi için gelen öngörülerin birçoğu uzun vadede kripto para biriminin yüksek seviyelere çıkacağı yönünde. Bu durum büyük şirketler için bir yatırım fırsatı doğuruyor. Hal böyle olunca da bu dev şirketler arka arkaya yaptığı BTC yatırımlarını açıklıyor. Geçtiğimiz haftanın, borsalardaki son işlem gününün kapanması ile birlikte MicroStrategy ve Grayscale şirketleri taktiksel olarak BTC yatırımlarını açıklamıştı. Bu taktikle bu dev şirketlerin, borsalardaki değerini artırmayı amaçladığı düşünülüyordu. Şirketlerin bu hamlesi başarılı oldu ve her iki şirketin de borsa hisselerinde yeni hafta ile birlikte artış yaşandı. Bu durum da Bitcoin’in, reel piyasalarda ne denli tanınır hale geldiğini gösteriyor. İki dev şirketin ardından son olarak dün, Kanada merkezli kripto komisyonculuğu Netcoins ve Blockchain Intelligence Group’un ana şirketi BIGG Digital Assets, uzun vadeli yatırımlarına Bitcoin daha eklediğini açıkladı. Analistler, BTC’deki son düşüşün bir alım fırsatı oluşturduğunu düşünüyor.

BIGG Asessts 40 BTC Daha Aldı

Kanada merkezli kripto komisyonculuğu Netcoins ve Blockchain Intelligence Group’un sahibi BIGG Digital Assets, uzun vadeli yatırımlarına Bitcoin (BTC) daha eklediğini açıkladı. Şirket yaptığı açıklamada, lider kripto para biriminin geleceğine, potansiyeline ve değer korumasına güçlü bir şekilde inandığını vurguladı. BIGG Assets bu alımda  777 bin 300 dolar ödeme yaptı. BTC yazım sırasında 18 bin 130 dolar değerinde işlem görüyor.

Şirketin BTC Rezervi 3,7 Milyon Dolara Çıktı

Kanada merkezli dev şirketin bu yatırımdan önce 159,5 adet Bitcoin’in bulunuyordu. Şirket son alımları ile rezervlerini genişletti ve BTC sayısını 189,5 adete çıkardı. Bu durumda BIGG Assets şirketinin rezervlerindeki Bitcoin’in değeri yaklaşık 3,7 milyon dolar değerinde bulunuyor. Şirket CEO’su Mark Binns konuyla ilgili açıklama yaptı ve ilk BTC yatırımlarını 2015 yılında yaptıklarını dile getirdi. Binns açıklamasında, geçen 5 sene içinde Bitcoin’in fiyat potansiyelinin her zamankinden daha yüksek olduğunu düşündüklerini dile getirdi.

Binns’e Göre Kurumsal Katılım Sürecek

Öte yandan BIGG Assets CEO’su Mark Binns, kripto para piyasalarına ve özellikle Bitcoin’e olan ana akım benimseme ve kurumsal katılımların süreceğini ifade etti. Binns, şirketin BTC sahipliği sayesinde bu yatırımların kendi kendini finanse eden varlıklar olarak devam etmesini beklediğini dile getirdi. Diğer yandan Digital Assets’te bir yönetici, 2020 yılının kurumsal olarak BTC benimsenme yılı olduğunu dile getirdi.

Yorum Yap