1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Dev Şirketten 100 Milyon Dolarlık BTC Yatırımı

Dev Şirketten 100 Milyon Dolarlık BTC Yatırımı

Kripto para piyasalarında dev şirketlerin Bitcoin (BTC) yatırımları arka arkaya açıklanmaya devam ediyor. Büyük yatırımcılar ve büyük şirketlerin rezervlerini Bitcoin ile güçlendirmesi, BTC için uzun vadede iyimser bir hava yaratırken bu havaya bir yatırım katkısı da ABD merkezli dev sigorta şirketinden geldi. Massachusetts Mutual Life isimli, 235 milyar dolar değerindeki sigorta şirketi yüklü miktarda Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı.

Dev Şirketten 100 Milyon Dolarlık BTC Yatırımı

Bitcoin (BTC) yatırımları için işler yolunda gidiyor. Dev şirketler son günlerde peş peşe BTC yatırımı yaptığını açıklamaya devam ederken bu durum lider kripto para biriminin uzun vadede geleceği açısından kripto para kullanıcılarına olumlu sinyaller veriyor. Geçtiğimiz hafta Cuma günü reel borsa piyasalarının işlem saatinin kapanması ile birlikte MicroStrategy, rezervlerine BTC eklediğini açıklamıştı. Bu durum borsaların Pazartesi seansının başlaması ile birlikte şirketin hisse senetlerine de yansımıştı. MicroStrategy’nin yatırım yaptığını açıkladığı aynı günün akşamında bu kez de Grayscale, yüklü miktarda BTC’yi rezervlerine eklediğini duyurmuştu ve aynı şekilde hafta sonunun ardından Grayscale şirketinin de hisse senetlerinde artış gözlemlenmişti. Son olarak bir güncel yatırım haberi de ABD merkezli dev bir sigorta şirketi olan Massachusetts Mutual Life’tan geldi. Piyasa değeri 235 milyar dolar olan sigorta şirketi, 100 milyon dolarlık BTC yatırımı yaptığını açıkladı. Henüz borsa işlem saatlerinin sonlanmamış olması ise sigorta şirketinin, hisse senetleri için bir strateji planlamadığını ya da daha farklı bir strateji uyguladığını gösteriyor.

Şirket Sadece BTC Yatırımı Yapmamış

Massachusetts Mutual Life isimli sigorta şirketi, 170 yıllık geçmişi olan köklü bir şirket. The Wall Street Journal’dan alınan bilgiye göre, şirket BTC yatrımını NYDIG şirketi üzerinden gerçekleştirdi ve dev sigorta şirketi BTC yatırımı yaparken, New York merkezli NYDIG şirketinin de 5 milyon dolarlık hissesini satın aldı. The Wall Street Journal’ın haberine göre sigorta şirketinin bu yatırımı hem bir fırsat değerlendirme hem de yatırım portföyünü genişletme adımı idi.

Kurumsal BTC Yatırımları Artarak Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için gelen bu peş peşe kurumsal yatırım hamleleri, Bitcoin’in gelecek dönemlerde umut verici olduğunu gösteriyor ya da birçok büyük yatırımcı ve kurumsal şirket, BTC’nin uzun vadede kazanç sağlayacağını düşünüyor. Kurumsal yatırımların örnekleri de son günlerde artıyor. MicroStrategy ve Grayscale şirketlerinin BTC yatırımlarının haricinde daha önce de ABD merkezli dev finans kurumlarından biri olan JPMorgan da BTC üzerindeki kurumsal algının olumlu yönde olduğunu gösteren bir rapor yayınlamıştı. JPMorgan’ın yayınladığı raporda BTC – altın kıyaslaması yer alıyordu ve dev şirketin raporuna göre Bitcoin’in uzun vadede altını alaşağı edeceği görülüyordu.

100 Milyonluk “Küçük” Bir Yatırım

Massachusetts Mutual Life isimli 170 yıllık geçmişi bulunan köklü sigorta şirketinin, 235 milyar dolarlık piyasa değeri karşısında, 100 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) yatırımı yapmış olmasını The Wall Street Journal “küçük bir miktar” olduğunu öne sürdü. Fakat bu miktar sigorta şirketi için küçük bile olsa, kripto para piyasasında etkili olabilecek bir tutar ve bu adım Massachusetts Mutual Life’ın kripto para piyasasında var olmak istediğini gösteriyor.

Yorum Yap

Yorum Yap