1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

DOGE 37 Milyar Dolarlık Değere Sahip Değil!

Dogecoin bilindiği gibi 2021 senesine damga vuran kripto para birimleri arasında yer alsa da çok sayıda önemli isim Dogecoin’i ciddi bir halde eleştiriyor. Daha önceki tarihlerde de DOGE ile ilgili eleştiri yapan Digital Currency Group Ceo’su Barry Silbert’ın bu sefer eleştirilerinde bir adım daha ileri gittiği gündeme yansıdı.

DOGE 37 Milyar Dolarlık Değere Sahip Değil!

DOGE, 2021 senesinde en poüler olan kripto para birileri arasında yer aldı. Elon Musk’ın destekleri ile yükselen DOGE, yine de ciddi eleştirilere de maruz kalıyor. Daha öncede DOGE’yi eleştiren Digital Currency Group Ceo’su Barry Silbert, bir kez daha Dogecoin hakkında konuştu. Shibetoshi Nakamoto” takma ismiyle Twitter’da hesabı olan ve şaka coin’in kurucu ortaklarından biri olarak tanınan Billy Markus’a verdiği yanıtta Silbert, Dogecoin’in gerçek değerinin 37 milyar dolar olmadığını ifade etti.

DOGE İyi Bir Topluluğa Sahip!

Kripto dünyasınca yakından takip edilen Silbert, Dogecoin’in değerinin herhangi bir fayda yerine ortak bir inançtan geldiğini savundu. Silbert bu konu hakkında konuşurken, “DOGE’un zamanla nasıl geliştiğini ve ne hale gelebildiğini görmek beni gerçekten heyecanlandırıyor. Kesinlikle kripto para piyasasından bir yere gitmiyor, aynı zamanda en tutkulu topluluklardan birine sahip. Ancak, 37 milyar dolar değerine sahip değil. Bu konu hakkında aynı görüşte değiliz. Üzgünüm.” İfadelerini kullandı.

Barry Silbert: BTC’ye Geçiş Yaptım!

Dogecoin için kayda geçen değer kazanımları sırasında piyasa değeri 90 milyar doların üzerine çıkış yapmıştı. Tüm bunlara ek olarak, Silbert ise 8 Mayıs’ta gerçekleştirdiği açıklamalarda, Dogecoin için short pozisyon açılışı gerçekleştirdiğini ve yatırım işlemlerinde Bitcoin’e geçiş yaptığını belirtmişti. Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk ise hemen hemen aynı tarihler içinde “Saturday Night Live” etkinliğine ev sahipliği yaparak, Dogecoin’in fiyatının %30’un üzerinde değer kazanmasına zemin hazırlamıştı.

Silbert: DOGE Piyasada Kalıcı!

Silbert her ne kadar Dogecoin’i önemli detaylara değinerek eleştiren bir isim olsa da kripto para biriminin tutkulu bir topluluğa sahip olduğu için piyasada kalıcı hale geldiğini ve fiyat erimesi yaşamayacağını ifade ediyor.

Genel piyasa değer kayıpları ile birlikte ciddi fiyat gerilemesi yaşayan Dogecoin 31 Mayıs’ta sabah saatlerinde 0,29 dolardan işlem gördü. 31 Mayıs’ta saatler 09:56’yı gösterirken ise fiyatı 0.30 dolar seviyesine geldi. %1.94 oranında değer kaybını tabloya alan Dogecoin şuanda değer kaybı içinde yer alıyor. Analistler yükselişe geçiş için 0.33 dolar düzeyinin kırılması gerektiğini açıklıyorlar.