1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

DOGE, BTC’i Ancak Şu Şartlarla Geçebilir!

Elon Musk Dogecoin geliştiricileri ile birlikte neden Dogecoini iyileştirmek için çalıştıklarına değindi. Dogecoin’e katmak istedikleri iyileştirmelerin neler olduğunu maddeler halinde sıraladı.

DOGE, BTC’i Ancak Şu Şartlarla Geçebilir!

Elon Musk Bitcoin hakkında geçen hafta yaptığı eleştiriler ardından bu hafta Dogecoin’i iyileştirme çalışmalarından söz etti. Dogecoin geliştiricileri ile hangi konular üzerinde çalıştıklarını ve neyi amaçladıklarını açıkladı. Bilindiği gibi Musk, 12 Mayıs’ta Bitcoin madenciliğinin fosil yakıtları yüksek oranda kullanmasından şikayetçiydi. Bu açıklama ile Bitcoin fiyatlarında düşüşe sebep vermişti.

Tesla Bitcoin’den Neden Vazgeçti?

Musk Bitcoin’in yüksek orandaki yakıt kullanımını gerekçe göstererek onu Tesla şirketine yönelik ödeme şekli olmaktan çıkardı. Madenciliğin daha sürdürebilir hale geleceği güne dek artık Bitcoin ile ödemeler kabul edilmeyecek. Ertesi gün ise Musk, kripto para topluluğunu sakinleştirmek adına bir hamlede bulunarak, kripto paralara olan inancından sosyal ağlardaki paylaşımlarında söz etti. Yine aynı gün Dogecoin geliştiricileri ile enerji tüketimini azaltmak üzerine çalışma gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Musk, Geliştiriciler İle 2019’dan Beri Çalışıyor!

Aslında 14 Mayıs tarihinde Dogecoin yarı zamanlı geliştiricileri arasından Ross Nicoll bir kripto para sitesine açıklama yaparak, Elon Musk ile 2019 senesinde görüşmeye başladıklarını belirtti. O dönemden beri Elon Musk’ın Dogecoin geliştiricilerini yüksek işlem hacmi konusunda teşvik ettiğini, girdi imkanı sağladığını ve pek çok bilgi sunduğunu açıkladı.

DOGE Fon Teklifini Geri Çevirdi

Nicoll aynı zamanda geliştirici ekibin Dogecoin güç tüketimini azaltmak istediğini, Musk’ın 2019 Nisan ayından bu yana ekip ile çalıştığını ifade etti. Hatırlanacağı üzere Elon Musk’ta ilk kez 2019 Nisan ayında DOGE Coin’in en sevdiği kripto para birimi olduğunu söylemişti. Musk’ın bu dönemde Dogecoin’e fon desteği vermek için bir teklif sunduğu ancak bu teklifin Dogecoin geliştiricilerince red edildiği de biliniyor.

Elon Musk’a tüm gelişmeler ardından sosyal medyadan bir soru geldi. Ona, neden yeni bir kripto para birimi geliştirmek varken Dogecoin’i desteklediği soruldu. Musk ise “Sıfırdan bir kripto para birimini yaratmak ve onu popüler hale getirmek için zaman harcamak, başa dert açmaktan başka bir şey değil.“ ifadeleriyle soruyu yanıtladı.

DOGE’nin BTC’yi Geçeme Şartları

Dogecoin destekçileri arasında yer alan ve Dogecoin yatırımcılarınca takip edilen itsALLrisky hesabı hafta sonunda DOGE’nin neden Bitcoin’den daha iyi olduğunu Elon Musk’ın görüşlerine yer vererek açıkladı. Elon Musk burada yapılacak olan geliştirmelere de değindi. Musk, 10 kat hız, 10 kat daha büyük blok boyutu, 100 kat düşük işlem ücreti için çalıştıklarını ifade etti. Bu iyileştirmeler ardından DOGE’nin BTC’yi alt edebileceğini belirtti.

Yorum Yap