1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

DOGE Çılgınlığı Sonrası ELON’a Gözler Çevrildi!

Analistlere göre kripto para piyasası Dogecoin ile başka bir boyuta ulaşarak, büyük bir gelişimi kayda geçirdi. Kripto para piyasasındaki ön yargıların Dogecoin ile kırıldığı belirtiliyor.

DOGE Çılgınlığı Sonrası ELON’a Gözler Çevrildi!

Analistler DOGE’nin kripto para piyasasına giriş yaptığı günden bu yana gelişime katkı sunduğunu belirtiyorlar. Diğer yandan DOGE’nin ön yargıları kıran bir kripto para birimi olduğunu açıkladılar. Bir dönem yatırımcılar anonim geliştiricilerin projelerine yatırım yapmaktan çekinirken, Dogecoin’in geldiği nokta görüldükçe sadece belirli amaçlarını ifade eden projelerin dahi milyarlarca dolar toplar hale geldikleri analistlerce ifade ediliyor.

DOGE Bireysel Yatırımcı Desteğiyle Gelişti

DOGE şaka amaçlı bir kripto para birimi olarak ortaya çıkarak, en büyük 4. kripto para birimi sıralamasına yükselmeyi başardı. Bu başarı ile aslında bireysel yatırımcıların gücünü ortaya çıkardı. Çünkü DOGE Coin kurumsal yatırımcılar yerine ünlü bireysel yatırımcılar tarafından destekleniyordu. Coinbase’in ABD’de yer alan Apple Store üzerinden en çok yüklenen birinci uygulama olması, bireysel yatırımcıların sektörde etkili olduklarını gösteren diğer bir ipucu olarak görülüyor.

Hayallerde Yüksek Kar Var!

Dogecoin’in piyasada aktif rol alması ardından kripto para yatırımları üzerinden yüksek kar elde etme hayalinde olanların benzer bir projeye yöneldikleri görüldü. Zengin olma hayallerine sahip olan bir topluluk tarafından geliştirilen Akita Inu diğer adıyla Shiba Inu kripto para projelerine akın edildiği analistlerce açıklandı. 2020 senesinde 17 dolar değerindeki SHIB alımı yapan bir yatırımcının an itibariyle 5,9 milyon dolara sahip olduğu açıklanıyor. Bu yüzden bir anlamda hayallerin kripto paralar ile gerçeğe döndüğü belirtiliyor.

Zengin Olmak İçin Yeni Hedef ELON Coin

Analistler Mayıs ayında yatırımcıların SHIB ve AKITA dışında yeni bir hedefe yöneldiklerini belirttiler. Köpek temalı kripto para projeleri arasında yer alan ve Elon Musk’ında adını kullanarak tanıtım yapan Dogelon Mars (ELON) hiçbir temele sahip olmamasına karşın değer kazanımı elde edebiliyor. Coingecko verilerine göre adından çokça söz edilen kripto para projesi 24 saatlik süre zarfında %296 yükseliş kaydetmeyi başarabilen bir altcoin oldu.

ELON Coin’in toplam arzının 1.000.000.000.000.000 olduğu belirtildi. Buna rağmen projeye akın eden yatırımcı sayısının yüksek olduğunu belirten analistler sektörün aslında bu tip olaylar ardından düşüş yaşayabileceğini de vurguladılar.

Analistler Uyardı!

Yeni tip tokenlara yönelenlerin gözden kaçırdıkları detaylar olduğunu belirten analistler, ilk adımda küçük miktarlar ile yatırım yapılması gerektiğini ifade ettiler. Eğer etkili bir alım yapılacaksa stoplu olarak emirlerin girilmesi gerektiğini düşünüyorlar. Bu kapsamda ciddi hüsranların önlenebileceğini açıkladılar.