1. Anasayfa
  2. Kripto Para

DOGE En Büyük Dördüncü Kripto Oldu!

Son zamanlarda kripto paralar denildiğinde adından en çok söz ettiren birimi olan Dogecoin DOGE önemli kazançlar elde etmeye devam ediyor. Özellikle dün başlatmış olduğu yükselme ile piyasaları ve uzmanları şaşırtarak 0,50 dolar bandını aşan birim, sadece bu seviyeye ulaşmakla kalmadı, aynı zamanda fiyatını 0,68 dolar bandına kadar getirdi. Bu önemli yükseliş DOGE yatırımcıları için önemli kazanç sağlarken birimi de en büyük dördüncü kripto para birimi haline getirdi.

DOGE En Büyük Dördüncü Kripto Oldu!

Temelde bir meme yani şaka birimi olarak ortaya çıkmış olan ve daha önceki tarihlerde çeşitli platformlarda bedava dağıtılan DOGE son günlerde adından sıklıkla söz ettiriyor. Temel bir ekosisteme sahip olmadığı yüzünden kimi analistler tarafından ani düşüşler yaşayabileceğine dikkat çekilen DOGE’ye ise yatırımcıların ilgisi sürüyor. Bu yüzden fiyatlarında inanılmaz artışlar son günlerde meydana geldi. DOGE son yaşadığı artış ile kendi rekorunu kırdı.

DOGE Rekor Kırdı, Yükseliş Devam Ediyor

2021 yılının en çok konuşulan birimlerinden olan DOGE, birkaç gündür adından daha çok söz ettiriyor. Çünkü yaşadığı ani yükseliş yatırımcıları için büyük kazançlar elde etmeye yardımcı oluyor. Dün başlatmış olduğu yükselme ile kazançlarını önemli seviyelere çıkaran birim son olarak 0,68 dolar bandını görerek kendi rekorunu kırdı. Dikkat çekici performans sergilemekte olan birim özellikle dün 0,50 dolar bandını geride bırakarak önemli bir aşamayı geride bırakmıştı. Fakat DOGE sadece bu sınırın aşılmasını sağlamak ile yetinmedi ve 0,68 dolar bandını da görerek rekorunu arttırdı. Son 24 saatlik grafik verilerine bakıldığında yüzde 54 oranında artış yaşamış olan birim, son 1 haftalık sürede de yüzde 151 oranında değer kazandı.

DOGE, XRP’nin Yerine Geçti

SEC ile devam etmekte olan dava yüzünden bir süredir beklenen fiyat performansını bir türlü gösteremeyen XRP, top 10 listesindeki yerini kaybetti. DOGE’nin yaşadığı önemli artış ve toplam piyasa değeri kazancı ile birlikte dördüncü sıradaki isimler değiştir. Buna göre XRP, beşinci sıraya düşerken DOGE ise dördüncü sıraya geldi. Bu DOGE gibi bir birim için çok büyük başarı olarak görüldü. Pek çok kripto birimini geride bırakan ve listede kendisine çok önemli bir yer bulmayı başaran DOGE’nin bu başarı fiyatlarının daha da artmasına neden olabilir. Ancak uzmanlara göre pump etkisi bittiğinde DOGE yatırımcıları için kötü zamanlar başlayabilir. Bu yüzden DOGE’ye yatırım yapanların bu konuda çok dikkatli olmaları gerekiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir