1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

DOGE İçin Analistlerden Uyarı Geldi

Son günlerin en çok adından söz ettiren kripto para birimi olan DOGE için uzman analistlerden uyarılar geldi. DOGE özellikle birkaç gündür sergilediği performans ise dikkatleri üzerine çekti. Birim en son olarak 0,73 dolar bandına kadar ulaşarak kendi rekorunu kırdı. Ancak bu seviyede tutunamadı ve daha sonra gerileme yaşadı. Bu yüzden popüler oluşu nedeniyle uzmanlar yatırımcıların DOGE konusunda dikkatli olmalarını istiyorlar. Şaka birimi olarak ortaya çıkan ve temel bir ekosistemden mahrum olan birimin yatırımcılar için her zaman güzel sürprizler yapmayacağını ve kimi zaman tatsız sürprizler de yapabileceğini belirten analistler arasında ünlü kripto para yorumcusu Lark Davis de bulunuyor.

DOGE İçin Analistlerden Uyarı Geldi

2021 yılının en çok konuşulan kripto birimlerinden olan ve özellikle yaşadığı çok önemli artışlar ile birlikte önemli kazançlar sağlayan DOGE’ye karşılık uzmanların yorumları sürüyor. Birim ile ilgili olarak en son uyarı ünlü analist Lark Davis’ten geldi. Davis yaptığı açıklamada DOGE’nin 1 dolar bandını görmesinin beklendiğini ancak bu seviyelerde ve özellikle 1 dolar bandında tutunmakta güçlük yaşayacağını, bu yüzden yatırımcıların bu seviyelerde çok dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

DOGE Fiyatlarında Dalgalı Seyir

DOGE en son olarak 0,73 dolar bandına ulaştı ve yeni bir rekora daha imza attı. Ancak birim ulaşmış olduğu bu seviyede tutunamadı ve daha sonra düşüş gösterdi. Fakat son ulaştığı seviye ile ABD’de yer alan tüm borsalarda diğer kripto paraların da hacmini geride bıraktı. DOGE bu yükselişi ile son günlerde pek çok yatırımcının da birime yönelmesine neden oldu. Fakat bu durum özellikle yeni DOGE yatırımı yapanlar için çok dikkat isteyen bir konu olarak öne çıkıyor. Özellikle yatırımcıları bu konuda uyaran uzmanlar arasında bulunan Davis, 1 dolar bandına kadar olan süreçte şimdilik DOGE almanın kötü sonuçlar doğurabileceğini ifade etti. DOGE fiyatının 1 dolar bandına ulaşmasının mümkün olduğunu da belirten uzman isim bu seviyede tutunması için ise elde hiç veri olmadığını belirtti.

DOGE İçin Yatırımcılar Dikkatli Olmalı

Davis tarafından yapılan açıklamalarda 1 dolar ve 1 dolar bandına kadar olan süreçte DOGE alan yatırımcıların kendilerini sert düşüşlere hazırlamaları gerektiği öne çıktı. Davis’e göre birim 1 dolar bandına ulaşmayı başarsa bile bu seviyede tutunmak için çok zorluk yaşayacak ve bir reddedilme sonrasında son günlerde elde ettiği kazanımları da sıfırlayacak. Bu durum ise yüksek fiyatlardan DOGE alanlar için önemli bir kayıp yaratacak.

Yorum Yap