1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

DOGE İçin Tartışmalar Sürüyor! Geleceği Nasıl Olacak?

Kripto sektörü DOGE yüzünden  ikiye bölünmüş durumda. Bir tarafta DOGE’nin gerçek para olduğunu düşünmekte olanlar ve diğer yanda ise yasaklanması gerektiğini düşünenler bulunuyor. DOGE son 3 gündür önemli bir ralliye imza attı ve ilk olarak 0,50 dolarlık önemli seviyeyi geride bırakmış oldu. Daha sonra ise 0,73 dolar bandı ile kendi rekorunu da kırdı. Bu fiyat artışı birimin piyasa değerini de önemli ölçüde arttırdı. Ancak DOGE için önemli sorunlar bulunuyor.

DOGE İçin Tartışmalar Sürüyor! Geleceği Nasıl Olacak?

Son zamanların adından en çok söz ettiren ve özellikle popülerlik açısından Bitcoin BTC’yi bile geride bırakacak potansiyele ulaşmış olan DOGE için analistler ve yatırımcılar karmaşık görüşler içerisindeler. En son kendi rekorunu kıran ve bu sayede toplam piyasa değerini önemli ölçüde arttıran DOGE, pek çok ünlü firmanın hacmini aşmış ve kripto para sektörü içerisinde de dördüncü sırayı almıştı. Piyasa değerinde bu önemli artış DOGE için popülerliğinin daha da artmasına neden olurken bu pembe tablonun yakın zamanda değişme ihtimali bulunuyor.

DOGE, Kripto Piyasası İçin Bir Tehdit mi?

Kripto paralar hakkında yaptığı yorumlar ile öne çıkan ve pek çok kişi tarafından takip edilen ünlü analist MeanHash, DOGE hakkında açıklamalarda bulundu. DOGE’nin tüm kripto para birimi sektörünü mahvetme potansiyeli olduğunu ifade etti. Analistin böyle bir yorum yapmasındaki temel etmenler ise ekosisteme dayanıyor. Çünkü kripto para sektörü bu noktada ikiye ayrılıyor. Bir tarafta DOGE’nin gerçek bir kripto para birimi olduğunu düşünenler, diğer tarafta ise DOGE’nin yasaklanması gerektiğini savunanlar öne çıkıyor.

İkinci tarafta olanlar DOGE’nin sisteme bir tehdit oluşturduğunu belirtiyorlar. MeanHash bu noktada “DOGE aslında kripto paraları mahvedebilir. Bu tüm yaşananlara da uygun son olmaz mı? Temelde bir şaka parası, tüm ekosisteme ciddi bir tehdit oluşturuyor. Ne kadar yükseğe çıkarsa vereceği zararın da o kadar yüksek olmasından endişe duyuyorum,” dedi.

DOGE Kusurları Neler?

Meanhash gibi kimi analistler DOGE’nin kusurlu olduğunu ve ekosisteme zarar vereceğini ifade ediyorlar. Bu durumu desteklemek için de sistemin bir şaka birimi olduğunu ve temel ekosistemden yoksun olduğunu dile getiriyorlar. DOGE’nin ayrıca yüzde 80’inden fazlası olan bir tutar da ilk 100 adres üzerinden kontrol ediliyor. Bunun yanında pump ile birlikte yükselişe geçen birim daha sonra ani düşüşler de gösteriyor ve bu durum da yatırımcıların oldukça önemli miktarlarda kayıp yaşamalarına neden oluyor.