1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

DOGE Kurucusundan Elon Musk’a Çarpıcı Sözler!

Kripto para sektöründeki fırtına 14 Mayıs’ta akşamüstü saatlerine gelirken yavaş yavaş dinmeye başlıyor. Bu sırada ise Elon Musk’ın uğruna kripto para sektörünü karşısına aldığı Dogecoin günün en çok kazandıranı oldu.

DOGE Kurucusundan Elon Musk’a Çarpıcı Sözler!

Bugün piyasada en iyi performansı sergileyen kripto para birimlerinden biri DOGE Coin oldu. Elon Musk’ın desteklemeye çalıştığı ve destek için kripto dünyasını ateşe attığı Dogecoin hakkında yeni gelişmeler ise gün içinde geldi.

DOGE Kurucuları Elon’la Aynı Fikirde Değil!

Elon Musk’un çabalarına rağmen DOGE kurucularının ise ondan pek memnun olmadıkları ortaya çıktı. Bu yeni gelişme yatırımcıların dikkatini çekti. Dogecoin kurucu ortaklarından Jackson Palmer ve geliştiricilerden Billy Markus, yaşanan son olaylar ardından çarpıcı açıklamalar gerçekleştirdiler.

Jackson Palmer ve geliştiricilerden Billy Markus tarafından yapılan açıklamalar arasında en çok dikkat çeken ise paylaşılan ve hemen ardından silinen bir Tweet oldu. Dogecoin mucidi ve aynı zamanda Firefox’un kurucusu olan Palmer, uzun süre öncesinde DOGE ile vedalaşmıştı. Ancak elinde hiç DOGE bulunmadığını ve bunun bir saçmalık olduğunu ifade eden Palmer, şimdi ise Elon Musk hakkında açıklamaya imza attı.

Palmer’dan Paylaşım

Twitter hesabını aktif şekilde kullanmayan ancak kendisi adına açılan sahte hesapları engellemek için hesap açan Palmer, bugün bir paylaşım yaptı. Palmer, dün yaşananlar ardından, Elon Musk’ın kendini beğenmiş bir dolandırıcı olduğunu ver her zaman öyle kalacağını belirtti. Elon Musk’ın attığı adımları eleştiren Palmer, gündemde hareketlilik yarattı.

Bitcoin ile Tesla ödemesi yapılmasını ilk aşamada kabul eden ve fiyatının yükselmesini sağlayan Elon Musk, dün gece açıklama yaparak tam tersi bir durumun yaşanmasına sebep vermişti. Birçok uzman ise Elon’ın bu açıklamaları gelişi güzel bir şekilde yapmadığını amacını manipülasyon yaratmak olduğunu ifade ettiler. Palmer’da aynı bir iddia ile Elon Musk’tan söz etti.

Billy Markus: DOGE’yi İki Saatte Yaptım!

Palmer’ın yaptığı açıklama ardından dikkat çekici diğer bir açıklama Dogecoin geliştiricisi Billy Markus’tan geldi. DOGE Coin kodlarını yazan isim Markus, Elon Musk’ın “DOGE’yi geliştirmek için geliştiricileri ile çalışıyoruz.“ tweeti ardından gelen soruları yanıtladı.

Markus kendisine yöneltilmiş olan sorulara, DOGE’yi 2 saat içinde hazırladığını söyleyerek yanıt verdi. Bu yanıt ile aslında Elon Musk’ın söylediklerinin doğru olmadığını ima etti. Bugün yaşanan gelişmeler ardından Elon Musk eski Bitcoin yatırımcılarının da tepkisini aldı. Geniş bir kitle onun kafasına göre davrandığından söz etti.