1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

DOGE Listelemesinde Fiyat 1 Dolar Olabilir!

Armstrong, Coinbase’de 8 hafta içinde Dogecoin’i listeleyeceklerini açıkladı. Bunun hemen ardından analistler Dogecoin fiyatının listeleme ile 1 dolara çıkabileceğini açıkladılar.

DOGE Listelemesinde Fiyat 1 Dolar Olabilir!

Coinbase borsasında Dogecoin’in 6 ile 8 hafta sonra listeleneceği Armstrong’un açıklamaları ile netleşti. Analistler ise bu listeleme ardından DOGE fiyatının 1 dolarlık rekora ulaşabileceğini düşünüyorlar. Dogecoin kısa süre öncesinde Tesla CEO’su Elon Musk’ın Saturday Night Live’a katılarak boy göstermesi ardından artış yerine düşüş trendi içine girmişti. Öncesinde etkinliğe katılım sağlayacağını duyuran Elon Musk Dogecoin fiyat artışını tetiklemişti. Etkinliğe katılması ile yatırımcıların beklediği ikinci fiyat artışı ise tabloya yansımadı.

SNL Etkinliği Bekleneni Veremedi!

Dogecoin SNL etkinliği ardından beklenen 1 dolarlık fiyat çıkış yapmadı. 15 Mayıs 2021 tarihinde güncel fiyatlar ele alındığında saatler 09:53’ü gösterirken Dogecoin 0.52 dolar seviyesinde işlem görüyor. Sabah saatlerinde düşüş trendini yansıtmayan altcoin şu sıralarda %5.72’lik değer kaybını tabloya alıyor. Ancak analistlere göre bu durum Coinbase listelenmesi ardından aşılabilir.

SNL Etkinliği Ardından Dogecoin Değer Kaybetti!

SNL etkinliği ardından Dogecoin hızla 0.40 dolar altına gerileme yaşamıştı. Geride kalan Nisan ayında ise Dogecoin 5 cent bandında işlem gördü. En saygın kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in maksimum 8 hafta ardından DOGE’yi listeleyecek olması ise değer kazanımı tahminlerini gündeme taşıdı. Kripto para dünyasında artık kalıplaşmış olan ve Coinbase etkisi olarak literatüre geçen etkinin DOGE üzerinde görülmesi bekleniyor.

Coinbase Değer Kazanım Etkisi Ne?

Analistler Coinbase’de listelene bir kripto paranın kısa vade içinde etkili fiyat yükselişi yaptığını belirtiyorlar. Tarihe bakıldığı zaman Coinbase’de işleme giren ve ilk günlerde değer kazanımına giden kripto paraların, ATOM, KNC, OMG, COMP, BAND, UMA, LRC, YFI, MKR Coin olduklarını belirttiler. Aynı etkili ile DOGE Coin’in 1 dolarlık rekor fiyatı görebileceğini açıkladılar.

Armstrong Soruları Yanıtladı

Armstrong, DOGE Coin’in Coinbase borsasında listeleneceğini duyururken diğer yandan kendisine gelen soruları yanıtladı. Bu sorulardan biri borsada işlem ücretlerinin neden diğer borsaların üzerinde olduğu yönündeydi. Armstrong, Coinbase borsasında yüksek işlem ücreti ile rekabete gitme veya kar sağlama amaçlarının olmadığını belirtti. Amaçlarının sadece en kaliteli ve güvenilir borsayı oluşturmak olduğunu belirten Armstrong, bu fiyatın da doğal olarak ortaya çıktığını belirtti.

Armstrong’a yöneltilen bir diğer soru ise kripto para düzenlemeleri hakkında ne düşündüğü yönündeydi. Armstrong düzenlemeler hakkında bilgi edinmek amacı ile Washington’a sıklıkla gittiğini ancak SEC tarafından bu konuya ilişkin net açıklamaların kendisine sunulmadığını ifade etti.

Yorum Yap