1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

DOGE Musk Etkisiyle Rekor Seviyede!

Son zamanların en çok adından söz ettiren kripto birimi olan Dogecoin DOGE için yeni bir rekor geldi. Özellikle TSİ ile bu akşam Elon Musk’ın sunacağı yayın öncesinde, Musk’ın DOGE sembolü ile fotoğraf paylaşmış olması piyasalarda hareketlilik yarattır. Musk’ın etkisi devam ettiği için de daha önceden de olduğu gibi birimin fiyatında yine önemli bir yükselme kaydedilmiş oldu. Ancak uzmanlar bu artış kapsamında bir kez daha yatırımcıları uyardı ve birimin balon olabileceğine işaret ettiler.

DOGE Musk Etkisiyle Rekor Seviyede!

DOGE 2021 yılının en çok konuşulan birimlerinden birisi olmayı sürdürüyor. Temelde bir meme yani şaka birimi olarak piyasaya çıkmasına ve hiçbir amacı ve fiyat beklentisi bulunmuyorken boğa koşusunun en çok kazandıran kripto para birimleri arasında bulunuyor. Bu durum ise hem yatırımcıları hem de uzmanları şaşırtmaya devam ediyor. Özellikle son yaşadığı artış ile birlikte DOGE tekrar adından söz ettirdi ve yeni bir rekor kırmış oldu.

DOGE İçin Yeni Rekor Geldi

DOGE adından söz ettirmeye devam ediyor. Birim son günlerde düşme grafiği göstermeye başlamış ve yatırımcıları pump etkisinin bittiğini ve sert düşüşlerin gelebileceğini düşünmeye başlamışlardı. Ancak durum bu şekilde olmadı ve DOGE tekrar bir yükselme göstererek fiyatını 0,73 dolar bandına taşıdı. Bu sayede de kendisi için yeni bir rekora imza attı. DOGE’nin tekrar böyle bir fiyat artışı yaşamasında ise en önemli etmen Elon Musk’ın bugün ev sahipliği yapacağı Saturday Night Live olarak öne çıkıyor. Bu programı sunacak olan Elon Musk’ın DOGE hakkında yorumlar yapacağı tahmin ediliyor. Musk geçen günlerde de sosyal medya hesabı üzerinden yine DOGE hakkında olumlu yorumlarda bulunmuş ve fiyatların pump etkisi ile birlikte artmasına neden olmuştu.

DOGE Fiyatlarında Neler Bekleniyor?

Son gelişmeler üzerine DOGE son 24 saatlik zaman diliminde yüzde 27 oranında artış yaşadı ve son 1 haftalık süreçte de yaklaşık olarak yüzde 100 üzerinde artış gördü. Buna bağlı olarak piyasa hacmini de önemli oranda arttırdı ve 95 milyar dolar sınırına geldi. Özellikle top 10 listesinde üçüncü sırada yer alan BNB’nin piyasa değeri ise 97 milyar dolar olarak biliniyor. Buna göre DOGE yükselmesini devam ettirirse top 10 listesi içindeki yerini de değiştirecek ve en çok tercih edilen üçüncü birim haline gelecek. Bu durum ise uzmanlar tarafından uyarılara sebep oluyor ve DOGE’nin balon etkisi gösterebileceği ifade ediliyor.

Yorum Yap